banner15

HDP milletvekili Aydoğan, PKK'lı cenazesinde

HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan, Erzincan'da etkisiz hale getirilen PKK'lının cenazesine katıldı

HDP milletvekili Aydoğan, PKK'lı cenazesinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen "Civan" kod adlı PKK'lı Selman Tiryaki'nin cenazesine katıldı.

PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen Tiryaki'nin cenazesi, ailesi ile DNA eşleşmesi yapıldıktan sonra Diyarbakır'a getirildi. Tiryaki, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığında gömüldü.

PKK'lı Tiryaki'nin cenazesine HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan da katıldı.

PKK'NIN SÖZDE 'KARADENİZ AÇILIM GRUBU'NDAYDI

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde, 31 Temmuz'da 3 askerin şehit edilmesi olayına karışan PKK'lılardan "Civan" kod adlı Selman Tiryaki ve "Şiyan" kod adlı Hamdullah Zengin'in Erzincan'ın Kemah ilçesinde, 20 Ekim'de Karasu Nehri'nden karşıya geçmek isterken bölgede arama tarama faaliyeti yapan jandarma ekiplerince termal kamera ile fark edilmiş, jandarmanın "dur" ihtarına ateşle karşılık verince sıcak takibe alınan PKK'lı grup çıkan çatışmada etkisiz hale getirilmiş, çantalarında el yapımı patlayıcı ile çeşitli çizimler bulunmuştu.

PKK'nın sözde "Karadeniz açılım grubu" mensubu Tiryaki'nin bir süre önce Ordu-Mesudiye ile Sivas sınırında güvenlik güçlerince düzenlenen ve 6 PKK üyesinin etkisiz hale getirildiği operasyona konu PKK'lı grup arasında olduğu anlaşılmıştı.

Söz konusu operasyon sırasında kaçarak sağ kurtulan terörist Tiryaki ve Zengin'in daha sonra Erzincan'a geldiği ve buradan Tunceli'ye geçmeye çalıştığı saptanmıştı.

Tiryaki'nin, İçişleri Bakanlığının yayımladığı "Aranan Teröristler" listesinin "gri" bölümünde yer aldığı bildirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 15:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35