HDP, Yalçın Akdoğan'ı Çözüm Süreci'nde istemiyor

HDP'nin İmralı heyetlerinde yer alan Milletvekili Pervin Buldan, Çözüm Süreci'nin devam etmesi halinde, açıklamalarından dolayı Yalçın Akdoğan'ı artık süreçte görmek istemediklerini söyledi

HDP, Yalçın Akdoğan'ı Çözüm Süreci'nde istemiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP'li milletvekili Pervin Buldan CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat ve Başak Şengül'ün sorularını cevapladı.

Buldan, Bahçeli'nin Meclis Başkanlığı seçiminin 4. turuyla ilgili yaptığı açıklamayı bir AKP-MHP koalisyonunun habericisi olarak yorumladı. Buldan çözüm süreciyle ilgili soruya da "Yalçın Akdoğan'ı süreçte artık görmek istemiyoruz" yanıtını verdi.

İşte Buldan'ın açıklamaları: Devlet Bahçeli'nin açıklaması Türkiye'nin geleceği açısından talihsizlik. AKP'nin adayına İsmet Yılmaz şahsında bir şey demiyorum ama AKP açısından değerlendiriyorum. AKP'nin artık yenilgiyi görmesi gerekiyor. Uğradıkları hezimetin devam etmesi gerekiyor. AKP'nin oyları düştü bütün bunları bundan sonraki seçimlerde de yaşaması gerekiyor. Bahçeli'nin bunları idrak ederek açıkama yapması gerekiyor. Bu açıklama MHP-AKP koalisyonu kurulacak görüntüsü verdi bize çok endişeliyim. Umut ederim MHP bu fikrini değiştirir.

Süreç devam edecekse Yalçın Akdoğan'ın bu işten çıkması lazım. Yaptığı açıklamalar kabul edilebilir değil. Yeni hükümette istemiyoruz sayın Akdoğan'ı. Ama eğer yeni bir koalisyon hükümeti kurulursa bundan sonra biz Yalçın Akdoğan'ı çözüm sürecinde bundan sonra görmek istemiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 15:49
banner53
YORUM EKLE

banner39