banner39

HDP'li Dengir Fırat'ın aracına el kondu

HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın lüks aracına, "usulsüzlük" suçlamasıyla polis tarafından el kondu

Güncel 12.12.2015, 11:03 12.12.2015, 11:03
HDP'li Dengir Fırat'ın aracına el kondu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca bir yıldır sürdürülen soruşturmada, 183 lüks aracın yasal olmayan yollardan ülkeye sokulduğu belirlendi. Soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın aracına da el kondu.
 
Polis ve müfettişler, başkentteki bazı galericilerin, yurtdışında tescil edilmiş ve kullanılmış olan araçları, “kullanılmamış yeni araç” gibi gümrük beyanında bulundukları ortaya çıkarıldı.
 
Şüphelilerin, ayrıca bu araçlara sahte belge düzenleyerek çift fatura kullandıkları, böylece araçları gerçek değerinin çok altında gösterdikleri saptandı.

Çift fatura uygulamasında araçların gerçek vergi matrahının ortalama yüzde 10’nun yatırılarak  araç sahibine 50 - 60 bin Euro haksız menfaat sağlandığı ve devletin vergi kaybına uğradığı anlaşıldı.
 
OTOPARKA ÇEKİLDİ
 
Bu tespitlerin ardından, operasyona başlayan polis, araçların tescil kayıtlarının bulunduğu 33 farklı kentte el koyma işlemleri yaptı. Bu el koyma işlemleri sırasında HDP Mersin milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ın aracına da el konuldu. Fırat’a ait 2010 model Mercedes 350, emniyet otoparkına çekildi.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?