HDP'li vekil Kaya'dan 'Meclis'ten çekilme' açıklaması

HDP Milletvekili Hüda Kaya, "Meclis'ten çekilme gibi bir konu söz konusu değildir. Halkımızdan aldığımız emaneti sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi

HDP'li vekil Kaya'dan 'Meclis'ten çekilme' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin HDP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapıldı. Beyoğlu’nda saat 13.00’te başlayan toplantıya HDP milletvekilleri de destek verdi. Toplantıda konuşan İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş;“Dün gece saat 11.00’den itibaren devam eden adeta bir kabusla uyandık. Yaşananlara bir darbe demek bile hafif kalır. Topyekün bir tasfiye harekatı ile partimiz ve demokrasi güçleri karı karşıya kalmıştır. Eş başkanlarımız ve vekillerimiz alınan ve uygulanan kararlar. Zaten tıkalı hale gelmiş demokratik siyaseti tümüyle tasfiye etme amaçlıdır. Bugün merkez yürütme kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda örgütlü olduğumuz tüm il ve ilçelerimizin önlerinde bir oturma eylemi başlattık. Yarın da (5 Kasım) Şişli Cami’nin önünde saat 16.00’da basın açıklaması yapacağız. Oturma eylemlerimiz henüz başlıyorken, bir çok ilçemizde oturma eylemlerine polis tarafından müdahale edildi. Bu sırada yaralananlar ve gözaltılar olmuştur” dedi.

HÜDA KAYA, “BU PROBLEM SADECE HDP’NİN PROBLEMİ DEĞİLDİR”

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya;“Bugün Türkiye halkının karşı karşıya geldiği bu problem sadece bir HDP problemi asla değildir. HDP’nin terörize edilerek seçilmiş eş başkanları başta olmak üzere vekillerinin de yerellerdeki tüm idarecilerini ve yöneticilerine bir gözaltı ve tutuklama furyası. 6 milyondan fazla insanımızın iradesinin,tercihinin hiçleştirilerek yok edilmeye çalışıldığı bir dayatma bir darbeyle karşı karşıyayız. Bu darbe sadece HDP’ye karşı yapılmış değildir. Bugün yapılan bu darbe Türkiye’nin 3’üncü partisine yapılmıştır. Bugün bir polis devleti, bir darbeci mantıkla bizleri gözaltı ve tutuklamalarla yok etmeye, susturmaya, sindirmeye çalışanlara karşı hiçbir şekilde ifade verme zorunluluğumuzun olmadığını, sorumlu olduğumuz sadece halkımız olduğunu belirtiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 17:06
banner53
YORUM EKLE

banner39