banner39

HDP'li vekiller PKK kamplarına gidiyor

Kandil'de vurulan PKK kamplarından birinin sivil yerleşim yeri olduğunu iddia eden HDP'lilerden bir heyet yarın bölgeye giderek incelemelerde bulunacak

Güncel 04.08.2015, 09:48 04.08.2015, 09:48
HDP'li vekiller PKK kamplarına gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP'li vekillerden oluşan heyet, yarın sabah Kandil bölgesinde bulunan PKK kampı Zergele'yi ziyaret edecek. Savaş jetlerinin hava operasyonları düzenlediği Kandil bölgesinde yer alan PKK'nın Zergele kampında 'sivillerin öldüğü' iddia edilmiş ve kısa süre sonra bu iddialar yalanlanmıştı.

Yarın sabah bu kampa gidecek olan HDP heyetinde ise milletvekilleri Osman Baydemir, Kadri Yıldırım, Hüda Kaya ile HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nazmi Gür ve MYK üyesi Hatice Altınışık'ın yer alacağı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'ya yönelik hava harekatında sivil yerleşim yerlerini vurulduğu iddialarına yalanlama gelmişti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir. Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir” denilmişti.

Bu arada PKK'ya yakın medyanın, köylerin vurulduğu ile ilgili yayınladığı fotoğrafların da yalan olduğu ortaya çıktı. PKK medyası, IŞİD'in Irak ve Suriye'de yaptığı katliam fotoğrafları kullandı.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?