banner39

Hırsız izmaritinden yakalandı

Eskişehir'de bir hırsız içtiği sigaranın izmaritini olay yerinde bıraktı. Jandarma yaptığı incelemede, izmarit üzerindeki DNA profilinin A.T. isimli şahsa ait olduğunu ortaya çıkardı

Güncel 26.03.2013, 13:00 26.03.2013, 13:00
Hırsız izmaritinden yakalandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eskişehir'de bir ahırdan 4 büyükbaş hayvanı çalan şahıs, içtiği sigaranın izmaritini olay yerine atınca yakayı ele verdi.

Jandarma yetkililerinin izmarit üzerinde yaptığı DNA çalışmalarının sonucunda daha önce de hırsızlık olaylarına karışan zanlı yakalandı.

Tepebaşı ilçesine bağlı Sakintepe Mahallesi'nde ikamet eden Mahmut Keskin'e ait ahırından gece saatlerinde 4 büyükbaş hayvan çalındı. Sabah kalktığında hayvanların ahırda olmadığını gören Keskin, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerinde geniş çaplı incelemelerde bulunan yetkililer, ahırın yakınlarında sigara izmariti buldu. İzmariti hırsıza ait olabileceği şüphesiyle incelenmek üzere laboratuvara gönderen ekipler, çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

Jandarma Kriminal Laboratuvarı'nca yapılan incelemede, izmarit üzerindeki DNA profilinin, Eskişehir ve çevre il ve ilçelerde değişik zamanlarda hırsızlık olaylarına karışan A.T. isimli şahıstan alınan kan numunesindeki DNA profili ile benzerlik gösterdiği tespit edildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?