Hızlı tren yerel seçimlerden önce açılacak

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Ankara-İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren'in şubat ayında açılacağını açıkladı. Açılış, martta yapılacak yerel seçimlerden önce olacak

Hızlı tren yerel seçimlerden önce açılacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara-İstanbul arasındaki hızlı tren projesinde sona gelindiğini, en geç 2014 Şubat ayında seferlerin başlayabileceğini belirtti. Yıldırım, 2014 bütçesiyle alâkalı olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir sunum yaptı. Buradaki konuşmasında, yürüttükleri bazı projeler hakkında bilgi verdi.

Raylı sistemleri anlatan Bakan Yıldırım, Ankara-İstanbul arasında çalışmaları devam eden yüksek hızlı tren projesine de değinerek, hattın bazı kısımlarında deneme sürüşlerine başlandığını aktardı. Şubat ayında hızlı tren seferlerine başlanacağı müjdesini veren Yıldırım, devam eden diğer projeler hakkında da komisyon üyelerini bilgilendirdi.

Öte yandan Bakan Binali Yıldırım, Ankara'daki Kızılay-Çayyolu metrosunun 2014 yılı başında hizmete alınacağını ifade etti. Keçiören-Tandoğan metrosunun ise 2014'ün yarısında hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 14:42
banner53
YORUM EKLE

banner39