Hrant Dink cinayeti 13.duruşması başladı

Dink'in öldürülmesine ilişkin Ramazan Akyürek, Coşgun Çakar, Ali Fuat Yılmazer ile ana dava dosyası sanıklarının da aralarında bulunduğu 35 kişinin yargılandığı davanın 13. duruşması başladı

Hrant Dink cinayeti 13.duruşması başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski İstihbarat Daire Başkanlığı Personel Şube Müdürü Coşgun Çakar ve eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile Yargıtay'ın bozduğu ana davanın 8 sanığının da aralarında bulunduğu 35 kişinin yargılandığı davanın 13. duruşması başladı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, bu davanın yanı sıra FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmalarla davalarda tutuklu bulunan Yılmazer ve Akyürek ile dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler, ana dava dosyası sanıklarından Erhan Tuncel'in de aralarında bulunduğu 8 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada Dink ailesini ise avukatları temsil etti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35