banner39

Hulusi Akar net konuştu.. Hedef Esed rejimi

Akar, "Hedefimiz, birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurlarıdır" ifadelerini kullandı. 

Güncel 04.03.2020, 13:43
Hulusi Akar net konuştu.. Hedef Esed rejimi

Milli Savunma Bakanı Akar, Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında rejimin saldırılarına en şiddetli ve tereddütsüz şekilde karşılık verildiğini açıkladı. Akar, Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullandığını vurgulayarak, "Hedefimiz, birliklerimize saldıran Rejim askerleridir" dedi. Akar ayrıca Rusya'ya da, "Rejim üzerindeki etkisini kullanması için" çağrı yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bahar Kalkanı Harekatı'yla ilgili açıklama yaptı. Türkiye'nin meşru müdafaa hakkını kullandığını vurgulayan Akar, "Hedefimiz, birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurlarıdır" ifadelerini kullandı. 

Akar, Türkiye'nin operasyonu kararlılıkla yürüttüğünü belirterek, "Birliklerimize, gözlem noktalarımıza yapılacak saldırılara karşı en şiddetli ve tereddütsüz karşılık verilmiştir, verilmektedir" dedi. 

Rusya'ya da çağrı yapan Akar, "Rusya'dan beklentimiz, garantör ülke olarak taahhütlerini yerine getirmesi rejimin saldırılarını durdurması ve Soçi mutabakatı sınırlarına uyması için Rejim üzerindeki etkisini kullanmasıdır" diye konuştu.

KAYNAK: AA

banner53
Yorumlar (1)
Portre 1 yıl önce
Geçecek iniz o işi
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?