İBB zam yağmuruna devam ediyor, sıradaki finans düzenlemesi Hamidiye'ye

İSPARK'taki yüzde 70 varan otopark zamlarının ardından bu sefer de belediyeye bağlı Hamidiye suya yüzde 20'den fazla zam geldi. Dokuz TL olan 19 litre damacana su 11 TL'ye, bir TL olan 0,5 litrelik küçük sular ise 1.5 TL'den satılmaya başlandı.

İBB zam yağmuruna devam ediyor, sıradaki finans düzenlemesi Hamidiye'ye

23 Haziran seçimleri sonrasında göreve gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu meydanlarda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte verdiği işten çıkarma olmayacak sözünü tutmayarak 5 bine yakın işçiyi kapının önüne koymasının ardından şimdi de İBB iştiraklarına ait üren ve hizmetlerde zam üstüne zam yapmaya başladı.

İstanbul'un tüm bölgelerinde yer alan İSPARK otoparklarında yüzde 70'e varan zamlar ile İstanbullular neye uğradığını şaşırırken, çok sayıda kişi ise göreve gelmeden meydanlarda vatandaş odaklı belediyeciliği ağzından düşürmeyen Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

İSPARK'taki zamların gündemde sıcaklığını korurken bu sefer de bir başka İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Hamidiye su için de zam gündeme geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı Murat Ongun’un kişisel Twitter hesabında verdiği bilgiye göre Hamidiye suya zam yapıldı. Söz konusu zam kararı 9 Eylül’den itibaren geçerli olacak. 

İstanbul genelindeki bayilere yapılan bilgilendirmeye göre önümüzdeki haftadan itibaren geçerli olmak üzere Hamidiye damacana suyun fiyatının 9 TL'den 11 TL'ye çıkarılacağı öğrenilirken, çok sayıda bayinin ise 2 liralık zammı şimdiden fiyatlara yansıtmaya başladı. Yenisafak.com'un görüştüğü Hamidiye bayileri 19 litrelik damacanalardaki suyu 11 TL'ye sattıklarını açıkladı.

Damacana suda beklenen yüzde 20'den fazla zammın yanı sıra sosyal medyada bir kullanıcı ise metro ve metrobüs girişlerinde bulunan BELTUR'da 1 TL'ye satılan 500 ml hamidiye suyun yüzde 50 zam ile 1.5 TL'ye satıldığını yazdı.

Hamidiye AŞ, geçtiğimiz Şubat ayında indirime giderek pet şişe ve bardak su gibi depozitosuz ürünlerine yüzde 10 indirim yapmıştı.

Kaynak: Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 13:46
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adaletli
Adaletli - 1 yıl Önce

Yandaş medyasınız doğruları yazmiyorsunuz

Her şey çok güzel oldu maşallah !!!:@
Her şey çok güzel oldu maşallah !!!:@ - 1 yıl Önce

Yandaş diyenin seninde adam buraya zam üstüne zam koymaya başladı diyor sen yandaş v.s. diyorsun bu kadar zammı veren b.belediye başkanının da verdiği vaatleri tutmadığı gibi ona oy vermeyenlerde bu kanip verenler yüzünden bu sıkıntıları çekiyor ve çekmeye devam edecege benziyor.

banner39