banner39

İbrahim Kalın: İntikam değil adalet istiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD haber kanalı yayınına bağlandı ve Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili konuştu.

Güncel 26.08.2016, 12:06 26.08.2016, 12:06
İbrahim Kalın: İntikam değil adalet istiyoruz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN International'ın yayınına bağlandı. Fethullah Gülen'in iadesi hakkında "İntikam değil adalet istiyoruz." diyen Kalın, FETÖ'nün Türkiye'de ve tüm dünyada bir suç şebekesi olduğunu söyledi.

Sözcü, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından adaletin peşinde olduklarını belirten Kalın, ABD Başkan Yardımcı Joe Biden'ın "Gülen keşke başka bir ülkede olsaydı" sözlerine yönelik de, "Biden'ın meclisi ve bombalanan yerleri ziyareti muhtemelen onu etkiledi. Buradaki insanların ne kadar ciddi ve birleşmiş olduklarını gördüğüne inanıyorum." şeklinde konuştu.

Kalın, darbe girişiminin ardından açılan soruşturma kapsamında tutuklanan on binlerce kişi hakkında soruşturmanın sürdüğünü, deliller geldikçe daha fazlasının ortaya çıkarılacağını söyledi.

Kalın ayrıca, bu tür girişimlerin yeniden olmayacağına emin olmak için ne yapılması gerektiğine dair gittikçe büyüyen bir görüş birliği olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?