banner15

'İç savaştayız' diyen başkan gözaltında

'Türkiye'ye karşı iç savaştayız' diyen Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret gözaltına alındı. HDP Eşbaşkanı Yüksekdağ hakkında ise soruşturma başlatıldı

'İç savaştayız' diyen başkan gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

"Türkiye'ye karşı iç savaş yürütüyoruz" diyen Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Şırnak'ın Cizre İlçesi eski Belediye Başkanı Leyla İmret, Diyarbakır'da hakkındaki bir soruşturma kapsamında polis tarafından gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınan Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret, bugün Diyarbakır'da polis tarafından gözaltına alındı. İmret, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. İmret'in avukatı Sertaç Oskan, şu anda tam olarak müvekkilinin ne için gözaltına alındığını bilmediklerini ifade ederek, "Cizre Cumhuriyet savcılığı tarafından hakkında açılan bir soruşturma vardı. Bugüne kadar bize ifade vermesi için bir davet gönderilmemişti. Hakkında yakalama kararı da yoktu"dedi.

Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret hakkında, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 'Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' iddiasıyla soruşturma açılmıştı. Soruşturma üzerine İmret, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı.

FİGEN YÜKSEKDAĞ'A SORUŞTURMA

Öte yandan, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Figen Yüksekdağ hakkında soruşturma başlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 17:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35