banner15

İçinde ABD'linin de olduğu 100 isim verdi, operasyonlar hızlanıyor

MİT operasyonu ile Suriye'den Türkiye'ye getirilen Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik'in 100'e yakın ismi emniyete verdiği, içlerinde bir tane de ABD vatandaşı olduğu bildirildi

İçinde ABD'linin de olduğu 100 isim verdi, operasyonlar hızlanıyor

MİT’in Suriye’nin Lazkiye kentinde düzenlediği operasyonla düzenlediği operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirilen Reyhanlı saldırısının faili terörist Yusuf Nazik’in sorgusunda örgütle bağlantılı 100’e yakın kişinin adını verdiği öğrenildi.

Polise Suriye ve Türkiye’de bulunan örgüt bağlantılı 100’e yakın kişinin adını veren Yusuf Nazik’in daha çok sayıda kişinin ismini vereceği belirtildi. Nazik’in verdiği isimler içinde iyi derecede Kürtçe ve İngilizce bilen bir ABD’linin de arasında bulunduğu iki ayrı hedefe önümüzdeki günlerde operasyon düzenlenmesi için düğmeye basılmasının an meselesi olduğu belirtildi. Hedeflerden birisinin yurtdışında bulunduğu öğrenilirken, Nazik’in isimlerini verdiği yerli ve yabancı teröristlerin yakalanması için kurulan 40 kişilik özel ekibin de çalışmalarını hızlandırdığı kaydedildi.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 09:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48