İdris Bal'ın iki yardımcısı canlı yayında istifa etti

Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal'ın yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner, katıldıkları bir televizyonun canlı yayınında istifa ettiklerini açıkladılar

İdris Bal'ın iki yardımcısı canlı yayında istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Demokratik Gelişim Partisi Genel Başkanı İdris Bal'ın icraat ve açıklamalarının kendilerini hayal kırıklığınıa uğrattığını belirten Atilla Kucur istifa gerekçesini İdris Bal'ın kendilerini Gezi Parkına götürmek istemesi olarak açıkladı.

Kucur, 'Sayın İdris Bal bizleri Gezi Parkına götürmek istedi. Gezi Parkında yapılan eylemler millete ve memlekete zarar verdi. Hükümeti devirmek için yapıldı. Kamu kurumları yağmalandı. Esnafa zarar verildi. O nedenle bizler Gezi Parkına destek verenlerle bir arada olamayız dedik ve ayrıldık.' diye konuştu.

Bir diğer genel başkan yardımcıs İlker Hergüner ise "İdris Bal'ın Muhsin Yazıcığlu'nun yolundan gideceğini düşünüyordum. Milliyetçi ve maneviyatçı olarak biliyorduk. Oysa Yazıcıoğlu'nun yolunda olmadıklarını gördüm. Ayrıca Ermenek Maden Kazasında oğlu ölen Recep Amca'nın lastik ayakkabısını bahane ederek hükümeti eleştirdiler. Bir masumu istismar ettiler. O nedenle istifa ettim" dedi.

Her iki genel başkan yardımcısı ise Ak Parti'nin başarılı olduğunu belirterek Cumhurbaşkanlığı sarayı üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan yıpratılmaya çalışılıyor. Bu saray milletin sarayıdır. Yarın başkası da gelir bu sarayda oturur. Kemal Kılıçdaroğlu'da kazansa o da gelir burayı kullanır. Sayın Tayyip Erdoğan çok büyük hizmetler yapmıştır. Onu yıpratmak doğru değildir. Diye konuştular.

Atilla Kucur ve İlker Hergüner konuşmalarının ardından canlı yayında istifa kağıtlarını imzaladılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 14:11
banner53
YORUM EKLE

banner39