banner15

İHH Arakanlı Müslümanlara gıda ve yaşam malzemesi ulaştırdı

İHH, Müslümanlara yönelik saldırılar nedeniyle evlerini ve yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalan Arakanlılara gıda ve yaşam malzemesi ulaştırdı

İHH Arakanlı Müslümanlara gıda ve yaşam malzemesi ulaştırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan, Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik saldırılarda zarar görenlere gıda ve yaşam malzemesi yardımında bulundu.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da Müslümanların çoğunlukta olduğu Arakan eyaletindeki çatışmaların yeniden alevlenmesi üzerine, binlerce kişi kaçarak Bangladeş sınırına doğru gitti.

Bölgede bulunan İHH ekipleri ise 300 aileye gıda paketi, 200 aileye branda ve tente, 200 aileye mutfak ve yaşam malzemesi (kova, maşrapa, tabak, tencere, bardak), sınırı geçen ailelere de hazır gıda (pirinç patlağı) ve su dağıttı.

Ekipler, 200 aileye daha gıda paketi, branda, tente, mutfak ve yaşam malzemesi (kova, maşrapa, tabak, tencere, bardak) yardımı yapacak, izin çıkması durumunda da sıcak yemek dağıtılmaya başlanacak.

İHH'nın yardımlarının sürdüğü bölgede, gıda, ilaç ve tıbbi malzeme, branda, çocuk maması ve elbiseden oluşan acil ihtiyaçlar listesi de hazırlandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 14:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35