banner15

İHH bu kış 2 milyon kişiye ulaşacak

İHH İnsani Yardım Vakfı, bini aşkın sivil toplum kuruluşunun desteğiyle düzenlediği kampanya kapsamında, 23 ülkeden 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibine yardımda bulunacak

İHH bu kış 2 milyon kişiye ulaşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, bini aşkın sivil toplum kuruluşunun katkısıyla düzenlediği "Kış Kampanyası"yla 23 ülkeden 2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibine yardımda bulunacak. 

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde kampanyaya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahiplerine yardım göndermek istediklerini söyledi. 

Dünyanın farklı bölgelerinde kış şartları nedeniyle zor durumda kalan insanlar olduğuna dikkati çeken Yıldırım, 30 yıldır bu durumdaki insanlara yönelik çalışmalar yaptıklarını aktardı. 

Yıldırım, "Bizi en çok acıtan, bombaların düşmesi, mermilerle vurulan insanların ölmesi değil kimsesiz, garip, mülteci, yolda kalmış, bir çadıra muhtaç halde açlıktan ölmüş insanların cesetleridir. Biz, bunlara da şahit olduk" dedi. 

Herkesi mazlumların yanında olmaya davet eden Yıldırım, Suriye'deki iç savaşa ilişkin "Rusya, saldırmaya başladığı andan itibaren çok acımasız, profesyonel saldırıyor. Milyonlarca insan, yine iç ve dış göçe katılmış durumda. Şu an sadece kendi kamplarımızda 180 bin kişi var" diye konuştu. 

Kamplarda her gün binlerce insanla ilgilendiklerini anlatan Yıldırım, "Milyonlarca insana bakabilir hale gelmemiz lazım. O nedenle kış kampanyamız, bu insanların kışı atlatması, biz ve neslimize dua etmesi açısından çok önemli" ifadelerini kullandı. 

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz istiyoruz ki maddi durumu ne olursa olsun, en zengininden en fakirine kadar 6 eksiğin tamamlanmasını istiyoruz. Mesela, bir kutu bebek bisküvisi 5, bot 30 lira. Bir battaniye, eldiven, hepsi böyle küçük miktarlara alınabilecek şeyler. Çocuğunuz, okulda israf ettiği parayla bir çocuğun ayakkabısını giydirebilir. Bunu çocuklarımıza öğretelim. İşte, binden fazla dernek, bu kampanyaya destek verecek. Kaybedecek bir dakikamız bile yok. Her kayıpta biri gözyaşı döküyor. Allah, 'Bir evde bir yetimin gözyaşı varsa o ev harap olmuştur' diyor. Allah, hepinizden razı olsun. Bizi hiç yalnız bırakmadınız. Sizler, yeryüzünün iyilik meleklerisiniz." 

Suriye'de günde 1 milyon ekmek dağıtımı yaptıklarını ve bu sayının 2 milyona çıkarılması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, yardımseverlerden vakfın "Un Kampanyası"na destek olmalarını istedi. 

2 MİLYONU AŞKIN İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞILMASI HEDEFLENİYOR   

"Fotoğraftaki 6 Eksiği Tamamlayın" sloganıyla yeryüzünde yoksulluk, savaş, hastalık ve afetlerden ötürü zorlu kış şartları altında yaşam mücadelesi veren insanlara yönelik kampanyayla Afganistan, Bangladeş, Bosna-Hersek, Filistin, Irak, Kosova, Lübnan, Makedonya, Pakistan, Suriye, Ürdün ve Yemen'in de aralarında bulunduğu 23 ülkede 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine yardım ulaştırılması amaçlanıyor. 

Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine yardımseverlerin katkılarıyla bot, battaniye, mont, atkı, bere, mama ve bebek bisküvisinden oluşan 125 lira değerindeki "Acil Kış Yardım Paketi" gönderilecek. 

Kampanyaya Vakfın banka hesap numaralarıyla veya "online.ihh.org.tr" adresi üzerinden kredi kartıyla bağış yapılabilecek. Ayrıca "KIŞ" yazıp 3072'ye kısa mesaj gönderilerek kampanyaya 5 lira katkıda bulunulabilecek. 

Kampanyanın tanıtım toplantısına eski Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Samir Hafez, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ile Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya ve bini aşkın sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 15:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35