banner39

İHH konvoyu 100 TIR ile Cilvegözü'ne ulaşacak

İHH öncülüğünde “Halep'e Yol Açın” konvoyu dün akşam Sakarya'da konaklayarak bugün sabah tekrar yola çıktı. 100 TIR ile İstanbul'dan hareket eden "Halep'e Yol Açın"​ konvoyunun güzergahındaki birçok kentten toplanacak yardımlarla birlikte TIR sayısının 1000'i bulması bekleniyor.​​

Güncel 15.12.2016, 12:21 15.12.2016, 12:21
İHH konvoyu 100 TIR ile Cilvegözü'ne ulaşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İHH öncülüğünde İstanbul Kazlıçeşme'den yola çıkan "Halep'e Yol Açın" konvoyu dün akşam Sakarya'da konakladı. Spor salonunda, ve mescitlerde uyuyan gönüllüler, sabah istişare ve yoklamasını tamamlayarak tekrar Halep'e yol açmak için yola koyuldu.

Sakarya'dan hareketle yola koyulan konvoy, D-100 karayolu üzerinden Ankara istikametinde Düzce'den geçerken, Düzce Valiliğiönünde Suriyeli sığınmacılar tarafından selamlandı.

Yüzlerce araçla İstanbul'dan çıkan ve üç gün sürecek yolculuğa gönüllerin istedikleri herhangi bir noktadan katılmaları mümkün.

İHH-Kızılay ve AFAD ortaklığında Halep'ten tahliye edilecekler için İdlip kırsalında 80 bin kişilik kamp kurumuna başlandı. 100 TIR ile İstanbul'dan hareket eden "Halep'e Yol Açın" konvoyunun güzergahındaki birçok kentten toplanacak yardımlarla birlikte TIR sayısının 1000'i bulması bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?