banner15

İHH'dan Somali için 6 bin tonluk yardım

İHH İnsani Yardım Vakfı, geçtiğimiz günlerde Somali’ye gönderdiği 3 bin tonluk acil yardım gemisinin ardından, 6 bin tonluk yeni bir yardım gemisi daha hazırlıyor

İHH'dan Somali için 6 bin tonluk yardım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

HH Somali için 6.000 tonluk yeni bir yardım gemisi daha hazırlıyor
 
İHH İnsani Yardım Vakfı geçtiğimiz günlerde Somali’ye gönderdiği 3 bin tonluk acil yardım gemisinin ardından ikinci geminin hazırlıklarını başlattı.

İçerisinde temel gıda maddeleri, ilaç ve medikal malzemelerin bulacağı ikinci yardım gemisinin 6 bin ton ihtiyaç malzemesi taşıyacağı bildirildi.
 


 
İHH İnsani Yardım Vakfı Somali’de etkisi her geçen gün artan kuraklığın sebep olduğu açlık krizinin büyük bir felakete dönüşmemesi için mart ayından bu yana aralıksız çalışıyor. Bölgede gerçekleştirilen acil yardım organizasyonlarının ardından Türkiyeli hayırseverlerin katkılarıyla toplanan yardım malzemeleri gemilerle Somali’ye taşınıyor. İHH geçtiğimiz günlerde bölgeye 3.000 tonluk ilk acil yardım gemisini gönderdi.
 
Somali’de yaşanan insanlık dramına seyirci kalmayan Türkiye halkı, Ramazan ayı içerisinde olduğumuz şu günlerde bölgeye yönelik yardım seferberliğinin ön sıralarında yer alıyor. Somali’deki kamplarda sağlıktan temiz suya, temel gıda maddelerinden kalıcı projelere kadar her türlü ihtiyacı karşılamak için seferber olan İHH, hayırseverlerin bağışlarını Somali halkına ulaştırmak üzere ikinci yardım gemisinin de hazırlıklarına başladı.


 
 Ağustos ayı içerisinde İstanbul Zeytinburnu Zeport Limanı’ndan yola çıkan 3 bin tonluk yardım gemisinin ardından şimdi de 6 bin tonluk yardım gemisi Türkiye’den Somali’ye gönderilecek. Hayırseverlerden gelecek yardımları 22 Ağustos’da yüklemeye başlayacak olan yardım gemisi, kısa bir süre sonra Mersin Limanı’ndan demir alacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2011, 12:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35