banner39

İHH'nın Halep'e yardım konvoyu Kocaeli'ye ulaştı

İHH öncülüğünde İstanbul'dan Cilvegözü Sınır Kapısı'na "Halep'e Yol Açın" sloganıyla hareket eden insani yardım malzemelerini taşıyan tırlar, Kocaeli'ye ulaştı

Güncel 14.12.2016, 18:58 14.12.2016, 18:58
İHH'nın Halep'e yardım konvoyu Kocaeli'ye ulaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde İstanbul'dan yola çıkan ve toplanan insani yardım malzemelerini Halep'e ulaştıracak tırlar, Kocaeli'ye ulaştı.

İstanbul'dan Cilvegözü Sınır Kapısı'na "Halep'e Yol Açın" sloganıyla yola çıkan tırlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin İzmit sahilindeki açık otopark alanında, İHH temsilcileri ve üyelerinin yanı sıra, çeşitli yardım kuruluşları ve vakıfların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, düzenledikleri kampanyaya çok büyük destek olduğunu belirterek, yardımların şu an 400 tırı geçtiğini ve nakit yardımların da bundan ayrı olduğunu söyledi.

Halep'te dün gece itibariyle ateşkes anlaşması yapıldığını hatırlatan Yıldırım, "Söz verildi, yol açılacaktı, ya insani yardım konvoyu koridordan içeri girecek ya da o koridordan insanlar gelecekti ama ne yazık ki sabah zalimler bu anlaşmayı bozdular. Yaralılar otobüslere binmişken otobüslere saldırdılar, yaralılara ateş ettiler." diye konuştu.

Yıldırım, görüşmelerin devam ettiğini ve Türkiye'nin elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayarak, "Sokaklar kalabalık olursa Türkiye güçlü olur, insanlar meydana inerse Türkiye güçlü olur. Evinizde oturup sadece ağlarsanız bir gün Allah korusun bu zulüm bizleri de vurur." ifadelerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?