banner15

İhsanoğlu: Madımak Oteli ibret müzesi olmalıdır

Nevşehir'de Hacıbektaş İlçesi'nde ziyaretlerde bulunan İhsanoğlu, burada yaptığı konuşmada Madımak olaylarını gerçekleştirenleri kınadığını belirterek Madımak otelini "ibret müzesi" olması gerektiğini söyledi

İhsanoğlu: Madımak Oteli ibret müzesi olmalıdır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde "Öfkeli, kibirli, tepeden bakan, kavga değil, çelebice insan haklarına saygılı Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliği hedefleyen bir anlayış içindeyiz. AB normalarımnda gücün tekelleşmesi yoktur. Biz de tevazu vardır" dedi.

Sivas Katliamı'nıh 21'inci yıldönümüne değinen İhsanoğlu, "Gönül ister ki Anadolu'nun bereketli toprakları ölümlere, acılara zemin olmasın, bilakis birliğin ve beraberliğin ilelebet vatanı olsun" diye konuştu.

İhsanoğlu, Hacı Bektaş ilçesindeki temasları sırasında Çilehanede gazetecilere yaptığı açıklamada Sivas olaylarının yıldönümüne değinerek, “Bu tarihimizin kara lekelerinin yıldönümüdür. 21 yıl önce 30’a yakın insanımızı, kara taasup (tutuculuk) sonucu can verenleri anıyorum. Bu hadiseyi yapanları kınıyorum. Madımak bir ibret müzesi olmalıdır. Buna benzer hadiselerden ibret almalıyız. Bunun yanında Soma’daki olay da bir faciadır. Orada ölenleri de rahmetle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 13:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48