banner15

İhsanoğlu'ndan Filistin açıklamasından sonra Türksolu posteri

İhsanoğlu, Taksim gezisi sırasında ırkçılığa varan yayınlarıyla dikkat çeken Türksolu'nun kendisini kapağa taşıyan sayısıyla poz verdi, İhsanoğlu daha önce de Filistin meselesinde Türkiye'nin tarafsız olması gerektiğini savunmuştu

İhsanoğlu'ndan Filistin açıklamasından sonra Türksolu posteri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul gezisi sırasında çok tartışılacak bir poz verdi.

Daha önceki yayınlarında "Kürtlere doğum kontrolü yapılması ve Kürtlerden alışveriş yapılmaması" gibi ırkçı yayın politikası ve Kürtleri hedef alan kampanyalarıyla gündeme gelen, Aleviler ve Dersim olaylarıyla ilgili rencide edici yazılara yer veren Türksolu Dergisi, son sayısında Ekmeleddin İhsanoğlu'nu kapak yaptı. Kapakta "Ekmeleddin'e neden Evet?" spotu yer alıyor.

Dergi yöneticileri Taksim'de İhsanoğlu'na derginin son sayısını hediye etti. İhsanoğlu da, dergiyle birlikte poz verdi.

Irkçılığa varan yayınlarıyla dikkat çeken Türk Solu dergisi, daha önce "Ordu Göreve", "Kürtlerden Alışveriş Yapmayın" gibi kapaklarla çıkmıştı. Türk Solu'nun 2011 yılının Kasım ayında Atatürk büstü önündeki PKK'lı cesetlerini kapağına taşıyarak "İşte Özlenen Fotoğraf" diye yazması ise tepkilere neden olmuştu.

TÜRKSOLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ DUYURDU

Ulusal Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Solu dergisi sorumlu yazı işleri müdürü Özgür Erdem, İhsanoğlu'na hediye ettiği dergiyi Twitter hesabından böyle duyurdu:

DAHA ÖNCE DE FİLİSTİN KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN TARAFSIZ OLMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNMUŞTU

İhsanoğlu, adaylığının ardından CNNTurk'te Taha Akyol'un hazırlayıp sunduğu Eğrisi Doğrusu programında yaptığı açıklamada da Türkiye'nin İsrail ve Filistin politikasında tarafsız olması gerektiğini söylemişti.

İhsanoğlu, adı geçen programda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Siz bir tarafı tutarsanız bunlar barışınca siz kötü olursunuz. Ortadoğu'da bütün taraftarlar iyi münasebet kurmalıyız. İsrail'in realitesini tanıyan ilk devletlerden biri Türkiye'dir. Arap ülkelerinden de İsrail'i tanıyan çok devlet var. Tanıyan ya da tanımayanlar Türkiye ile ilişkilerinin lehlerine olduğunu, Kudüs işgal edildiği zaman koruyabilecek tek devlet Türkiye idi. Türkiye taraf tutmamalı. Arabuluculuk yapan bir konumda olmalı."

TÜRKSOLU'NUN BAZI KAPAKLARI

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
nemrutrealm
nemrutrealm - 6 yıl Önce

bu derginin ismi aslinda "beyazturk solu" yada "kırıntı muhacir solu" olmali. Cunku sozkonusu dergiyi yayinlayan kadro tamamen muhacir bulgar, sirp, yunan kırıntısı soylarindan gelir...Damarlarinda turk'lugun "t" si bile olmayan bu guruh, gercekte musluman Turk milletinin en buyuk dusmanidir! Tek amaclari ulkemizi bolup parcalamaktir.Cok yakinda bu millet haddini aşan bu ic dusman guruha haddini bildirecektir!

tugrul
tugrul - 6 yıl Önce

Konuyla ilgili TÜRKSOLU'ndan yapılan açıklama www.facebook.com/turksolugazetesi adresinden okunabilir.

banner39

banner50

banner47

banner48