banner39

İki ayda18 canlı bomba eylemi önlendi

Bakan Ala, önlenen vakaların açıklanmadığını ancak yılbaşından bu yana 18 canlı bomba vakasının önlendiğini söyledi

Güncel 28.02.2016, 13:55 28.02.2016, 13:55
İki ayda18 canlı bomba eylemi önlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yılbaşından bugüne kadar 18 canlı bomba eyleminin önlendiğini bildirdi.

Bakan Ala, Kanal 7 televizyonunun canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Bakan Ala, yılbaşından bugüne kadar 18 tane canlı bomba eyleminin önlendiğini belirterek, "Dört tane böyle araç getirmişler, biz 3'ünü yakalamışız. Geçen gün de birini Boğaziçi'nde yakaladık ve kişi de tutuklandı. Önlediklerimizin çoğunu da söylemiyoruz" dedi.

Ankara'daki terör saldırısı ile ilgili olarak Bakan Ala, "Bize düşen şudur; burada yüzde 1 hata bile varsa onu ortaya çıkarmak. Onun için ben hemen denetim başlattım. Sistemde mi kişilerde mi hata var" ifadelerini kullandı.

"SİYASET TOPYEKUN TERÖRE KARŞI ÇIKMALI"

Bakan Ala, Siyasetin topyekun teröre karşı çıkması gerektiğini  belirterek, "Eğer olmazsa ne olur? Terör örgütleriyle, terörist faaliyetlerinin hükümet değiştirdiği bir yerde istikrar olur mu? İstikrar olmazsa Türkiye ne hale gelir? Burada dilim varmıyor söylemeye ama bunu kullanarak, yani 'sandıktan değiştiremedik, sokaktan değiştiremedik, terör örgütleri, terörist faaliyetlerde bulunsun, biz de buradan siyaseten devreye girelim ve hükümet değiştirelim' derseniz terörle ittifak yapmış olursunuz" şeklinde konuştu.

Bakan Efkan Ala, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bizi başka politikalarda eleştirebilirsiniz, ülke bütünlüğü, terör söz konusu olunca o zaman eleştiremezsiniz, eleştirilmemeli. Ülke bütünlüğü için topyekun karşı durulmalı. Terör olayı olmuş, ama normal zamanda terör olayı yok elbette bizim terörle ilgili politikalarımızı da eleştirebilirsiniz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?