İki PKK'lı silahlarını bırakarak teslim oldu

Hakkari ve Şırnak'ta iki PKK'lı silahlarını bırakarak güvenlik güçlerine teslim oldu. Silopi'de Örgüt mensuplarının düzenlediği eylemlerde ise 10 araç ateşe verildi.

İki PKK'lı silahlarını bırakarak teslim oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK, Şırnak'ın Silopi ilçesi Silopi Elektrik Üretim AŞ'ye ait yedi aracı yaktı.   Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) günlük faaliyetleri ve önemli yurtiçi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre PKK, Şırnak'ın Silopi ilçesi Aksu köyü mülki sınırları içerisinde, Silopi Elektrik Üretim AŞ'ye ait yedi aracı yaktı. Olay yerine jandarma unsurlarının sevk edildiği bildirildi.

PKK mensupları, Diyarbakır-Bingöl karayolu, Diyarbakır'ın Kocaköy Tepecik Mahallesi bölgesinde yolunu kestiği iki araçtan birini yaktı, diğerini de gasp etti. Olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldı.

PKK'lı bir kişi Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı hudut unsurlarına, başka bir terörist ise Hakkari Merkez'de güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldular.

Örgüt mensupları, Van'ın Başkale ilçesi Sallıdere Mahallesi bölgesinde, Meydan Hudut Karakol Komutanlığına erzak götüren kamyonu durdurarak, şoförün el ve ayağını bağladı. Araca ait ruhsat ve şahsa ait kimlik belgesini alarak, aracı gasp etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 13:11
banner53
YORUM EKLE

banner39