banner15

İl il seçilen milletvekilleri | LİSTE

1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen isimler

İl il seçilen milletvekilleri | LİSTE

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ADANA(14)

AK Parti: 1. Ömer Çelik 2. Necdet Ünüvar 3. Fatma Güldemet Sarı 4. Talip Küçükcan 5. Mehmet Şükrü Erdinç 6. Tamer Dağlı

CHP: 1. Elif Doğan Türkmen 2. Zülfikar İnönü Tümer 3. İbrahim Özdiş 4. Aydın Uslupehlivan

MHP: 1. Mevlüt Karakaya 2. Muharrem Varlı 3. Seyfettin Yılmaz

HDP: 1. Meral Danış Beştaş 

ADIYAMAN(5)

AK Parti: 1. Ahmet Aydın 2. Adnan Boynukara 3. İbrahim Halil Fırat 4. Salih Fırat

HDP: 1. Behçet Yıldırım 

AFYON(5)

AK Parti: 1. Veysel Eroğlu 2. Ali Özkaya 3. Hatice Dudu Özkal

CHP: 1. Burcu Köksal

MHP: 1. Mehmet Parsak 

AĞRI(4)

AK Parti: 1. Cesim Gökçe

HDP: 1. Leyla Zana 2. Berdan Öztürk 3. Dirayet Taşdemir 

AKSARAY(3) 

AK Parti: 1. İlknur İnceöz 2. Cengiz Aydoğdu 3. Mustafa Serdengeçti 

AMASYA(3)

AK Parti: 1. Mehmet Naci Bostancı 2. Haluk İpek

CHP: 1. Mustafa Tuncer

ANKARA-1(18)

AK Parti: 1. Ali Babacan 2. Yalçın Akdoğan 3. Ahmet Gündoğdu 4. Ali İhsan Arslan 5. Jülide Sarıeroğlu 6. Murat Alparslan 7. Ertan Aydın 8. Fatih Şahin

CHP: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan 2. Necati Yılmaz 3. Tekin Bingöl 4. Aylin Nazlıaka 5. Levent Gök 6. Ali Haydar Hakverdi 7. Bülent Kuşoğlu

MHP: 1. Zühal Topcu 2. Erkan Haberal

HDP: 1. Sırrı Süreyya Önder 

ANKARA-2(14)

AK Parti: 1. Cemil Çiçek 2. Yıldırım Tuğrul Türkeş 3. Emrullah İşler 4. Ahmet İyimaya 5. Lütfiye Selva Çam 6. Vedat Bilgin 7. Aydın Ünal 8. Nevzat Ceylan

CHP: 1. Şenal Sarıhan 2. Murat Emir 3. Ahmet Haluk Koç 4. Nihat Yeşil

MHP: 1. Şefkat Çetin 2. Mustafa Mit 

ANTALYA(14)

AK Parti: 1. Mevlüt Çavuşoğlu 2. Mustafa Köse 3. Hüseyin Samani 4. Gökcen Özdoğan Enç 5. Sena Nur Çelik 6. İbrahim Aydın 7. Atay Uslu

CHP: 1. Niyazi Nefi Kara 2. Deniz Baykal 3. Çetin Osman Budak 4. Mustafa Akaydın 5. Devrim Kök

MHP: 1. Mehmet Günal 2. Ahmet Selim Yurdakul 

ARDAHAN(2)

AK Parti: 1. Orhan Atalay

CHP: 1. Öztürk Yılmaz 

ARTVİN(2)

AK Parti: 1. İsrafil Kışla

CHP: 1. Uğur Bayraktutan 

AYDIN(7)

AK Parti: 1. Mehmet Erdem 2. Abdurrahman Öz 3. Mustafa Savaş

CHP: 1. Bülent Tezcan 2. Metin Lütfi Baydar 3. Hüseyin Yıldız

MHP: 1. Deniz Depboylu 

BALIKESİR(8)

AK Parti: 1. Mahmut Poyrazlı 2. Sema Kırcı 3. Ali Aydınlıoğlu 4. Kasım Bostan

CHP: 1. Mehmet Tüm 2. Ahmet Akın 3. Namık Havutça

MHP: 1. İsmail Ok 

BARTIN(2)

AK Parti: 1. Yılmaz Tunç

CHP: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya 

BATMAN(4)

AK Parti: 1. Ataullah Hamidi

HDP: 1. Ayşe Acar Başaran 2. Mehmet Ali Aslan 3. Saadet Becerekli 

BAYBURT(2)

AK Parti: 1. Naci Ağbal 2. Şahap Kavcıoğlu 

BİLECİK(2)

AK Parti: 1. Halil Eldemir

CHP: 1. Yaşar Tüzün 

BİNGÖL(3)

AK Parti: 1. Cevdet Yılmaz 2. Enver Fehmioğlu

HDP: 1. Hişyar Özsoy 

BİTLİS(3)

AK Parti: 1. Vedat Demiröz

HDP: 1. Mizgin Irgat 2. Mahmut Celadet Gaydalı 

BOLU(3)

AK Parti: 1. Ali Ercoşkun 2. Fehmi Küpçü

CHP: 1. Tanju Özcan 

BURDUR(3)

AK Parti: 1. Bayram Özçelik 2. Reşat Petek

CHP: 1. Mehmet Göker 

BURSA(18)

AK Parti: 1. Mehmet Müezzinoğlu 2. Efkan Ala 3. Emine Yavuz Gözgeç 4. Cemalettin Kani Torun 5. Hüseyin Şahin 6. İsmail Aydın 7. Zekeriya Birkan 8. Hakan Çavuşoğlu 9. Bennur Karaburun 10. Muhammet Müfit Aydın 11. Osman Mesten

CHP: 1. Lale Karabıyık 2. Ceyhun İrgil 3. Orhan Sarıbal 4. Erkan Aydın 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu

MHP: 1. İsmet Büyükataman 2. Kadir Koçdemir 

ÇANAKKALE(4)

AK Parti: 1. Bülent Turan 2. Ayhan Gider

CHP: 1. Muharrem Erkek 2. Bülent Öz 

ÇANKIRI(2)

AK Parti: 1. Muhammet Emin Akbaşoğlu 2. Hüseyin Filiz 

ÇORUM(4)

AK Parti: 1. Salim Uslu 2. Ahmet Sami Ceylan 3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt

CHP: 1. Tufan Köse 

DENİZLİ(7)

AK Parti: 1. Nihat Zeybekci 2. Sema Ramazanoğlu 3. Şahin Tin 4. Cahit Özkan

CHP: 1. Melike Basmacı 2. Kazım Arslan

MHP: 1. Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR(11)

AK Parti: 1. Mehmet Galip Ensarioğlu 2. Ebubekir Bal

HDP: 1. İdris Baluken 2. Nursel Aydoğan 3. Nimetullah Erdoğmuş 4. Feleknas Uca 5. Altan Tan 6. Çağlar Demirel 7. Ziya Pir 8. İmam Taşçıer 9. Sibel Yiğitalp 

DÜZCE(3)

AK Parti: 1. Faruk Özlü 2. Fevai Arslan 3. Ayşe Keşir 

EDİRNE(3)

AK Parti: 1. Rafet Sezen

CHP: 1. Okan Gaytancıoğlu 2. Erdin Bircan 

ELAZIĞ(4)

AK Parti: 1. Tahir Öztürk 2. Metin Bulut 3. Ömer Serdar 4. Ejder Açıkkapı 

ERZİNCAN(2)

AK Parti: 1. Sebahattin Karakelle 2. Serkan Bayram 

ERZURUM(6)

AK Parti: 1. Recep Akdağ 2. Mustafa Ilıcalı 3. Zehra Taşkesenlioğlu 4. İbrahim Aydemir 5. Orhan Deligöz

MHP: 1. Kamil Aydın 

ESKİŞEHİR(6)

AK Parti: 1. Nabi Avcı 2. Harun Karacan 3. Emine Nur Günay

CHP: 1. Gaye Usluer 2. Utku Çakırözer 3. Cemal Okan Yüksel 

GAZİANTEP(12)

AK Parti: 1. Mehmet Şimşek 2. Abdulhamit Gül 3. Ahmet Uzer 4. Şamil Tayyar 5. Canan Candemir Çelik 6. Abdullah Nejat Koçer 7. Abdulkadir Yüksel 8. Mehmet Erdoğan

CHP: 1. Akif Ekici 2. Mehmet Gökdağ

MHP: 1. Ümit Özdağ

HDP: 1. Mahmut Toğrul 

GİRESUN(4)

AK Parti: 1. Nurettin Canikli 2. Cemal Öztürk 3. Sabri Öztürk

CHP: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu 

GÜMÜŞHANE(2)

AK Parti: 1. Hacı Osman Akgül 2. Cihan Pektaş 

HAKKARİ(3)

HDP: 1. Selma Irmak 2. Nihat Akdoğan 3. Abdullah Zeydan 

HATAY(10)

AK Parti: 1. Adem Yeşildal 2. Orhan Karasayar 3. Mehmet Öntürk 4. Fevzi Şanverdi 5. Hacı Bayram Türkoğlu

CHP: 1. Hilmi Yarayıcı 2. Mevlüt Dudu 3. Serkan Topal 4. Birol Ertem

MHP: 1. Mehmet Necmettin Ahrazoğlu 

IĞDIR(2)

AK Parti: 1. Nurettin Aras

HDP: 1. Mehmet Emin Adıyaman 

ISPARTA(4)

AK Parti: 1. Süreyya Sadi Bilgiç 2. Sait Yüce

CHP: 1. İrfan Bakır

MHP: 1. Nuri Okutan 

İSTANBUL-1(31)

AK Parti: 1. İsmail Kahraman 2. Mustafa Ataş 3. Mihrimah Belma Satır 4. Erol Kaya 5. Ahmet Berat Çonkar 6. Berat Albayrak 7. İsmet Uçma 8. Metin Külünk 9. Ravza Kavakcı Kan 10. Azmi Ekinci 11. Osman Boyraz 12. Hasan Turan 13. Hasan Sert 14. Mehmet Ali Pulcu 15. Hurşit Yıldırım 16. Hulusi Şentürk

CHP: 1. Şafak Pavey 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Gürsel Tekin 4. Barış Yarkadaş 5. Mehmet Akif Hamzaçebi 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici 8. Oğuz Kaan Salıcı 9. Onursal Adıgüzel 10. Ali Özcan 11. Yakup Akkaya

MHP: 1. Edip Semih Yalçın 2. İzzet Ulvi Yönter

HDP: 1. Selahattin Demirtaş 2. Hüda Kaya 

İSTANBUL-2(26)

AK Parti: 1. Hayati Yazıcı 2. Volkan Bozkır 3. Burhan Kuzu 4. Ayşe Nur Bahçekapılı 5. Fatma Betül Sayan Kaya 6. Ekrem Erdem 7. Aziz Babuşcu 8. Durmuş Ali Sarıkaya 9. Şirin Ünal 10. Fatma Benli 11. Hüseyin Bürge 12. Haydar Ali Yıldız 13. Ahmet Hamdi Çamlı 14. Markar Eseyan

CHP: 1. Selina Doğan 2. Aykut Erdoğdu 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4. Dursun Çiçek 5. Süleyman Sencer Ayata 6. Gülay Yedekci 7. Kadri Enis Berberoğlu 8. Didem Engin

MHP: 1. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu 2. Celal Adan

HDP: 1. Celal Doğan 2. Filiz Kerestecioğlu 

İSTANBUL-3(31)

AK Parti: 1. Mehmet Mehdi Eker 2. Mustafa Şentop 3. Mehmet Doğan Kubat 4. Serap Yaşar 5. Feyzullah Kıyıklık 6. Mehmet Muş 7. Nureddin Nebati 8. Mehmet Metiner 9. Harun Karaca 10. Tülay Kaynarca 11. Mustafa Yeneroğlu 12. Erkan Kandemir 13. Halis Dalkılıç 14. Mürteza Zengin 15. Yıldız Seferinoğlu 16. Abdullah Başcı

CHP: 1. Bihlun Tamaylıgil 2. İlhan Cihaner 3. Engin Altay 4. Ali Şeker 5. Erdoğan Toprak 6. Eren Erdem 7. Mehmet Bekaroğlu 8. Zeynel Emre 9. Sibel Özdemir

MHP: 1. Atila Kaya 2. İsmail Faruk Aksu 3. Arzu Erdem

HDP: 1. Pervin Buldan 2. Garo Paylan 3. Erdal Ataş 

İZMİR-1(13)

AK Parti: 1. Binali Yıldırım 2. Mahmut Atilla Kaya 3. Hüseyin Kocabıyık 4. Necip Kalkan

CHP: 1. Selin Sayek Böke 2. Musa Çam 3. Ahmet Tuncay Özkan 4. Tacettin Bayır 5. Özcan Purçu 6. Ali Yiğit 7. Murat Bakan

MHP: 1. Oktay Vural

HDP: 1. Ertuğrul Kürkcü 

İZMİR-2(13)

AK Parti: 1. Fatma Seniha Nükhet Hotar 2. İbrahim Mustafa Turhan 3. Hamza Dağ 4. Kerem Ali Sürekli

CHP: 1. Zeynep Altıok 2. Kemal Kılıçdaroğlu 3. Zekeriya Temizel 4. Mustafa Ali Balbay 5. Aytun Çıray 6. Atila Sertel 7. Kamil Okyay Sındır

MHP: 1. Ahmet Kenan Tanrıkulu

HDP: 1. Müslüm Doğan 

KAHRAMANMARAŞ(8)

AK Parti: 1. Mahir Ünal 2. Veysi Kaynak 3. Nursel Reyhanlıoğlu 4. Celalettin Güvenç 5. Mehmet Uğur Dilipak 6. Mehmet İlker Çitil 7. İmran Kılıç

MHP: 1. Fahrettin Oğuz Tor 

KARABÜK(2)

AK Parti: 1. Mehmet Ali Şahin 2. Burhanettin Uysal 

KARAMAN(2)

AK Parti: 1. Recep Konuk 2. Recep Şeker 

KARS(3)

AK Parti: 1. Ahmet Arslan 2. Yusuf Selahattin Beyribey

HDP: 1. Ayhan Bilgen 

KASTAMONU(3)

AK Parti: 1. Hakkı Köylü 2. Metin Çelik 3. Murat Demir 

KAYSERİ(9)

AK Parti: 1. Mehmet Özhaseki 2. Taner Yıldız 3. Mustafa Elitaş 4. İsmail Tamer 5. Hülya Nergis 6. İsmail Emrah Karayel 7. Sami Dedeoğlu

CHP: 1. Çetin Arık

MHP: 1. Yusuf Halaçoğlu 

KIRIKKALE(3)

AK Parti: 1. Ramazan Can 2. Abdullah Öztürk

MHP: 1. Seyit Ahmet Göçer 

KIRKLARELİ(3)

AK Parti: 1. Selahattin Minsolmaz

CHP: 1. Türabi Kayan 2. Vecdi Gündoğdu 

KIRŞEHİR(2)

AK Parti: 1. Salih Çetinkaya 2. Mikail Arslan 

KİLİS(2)

AK Parti: 1. Reşit Polat 2. Mustafa Hilmi Dülger 

KOCAELİ(11)

AK Parti: 1. Fikri Işık 2. Radiye Sezer Katırcıoğlu 3. Zeki Aygün 4. İlyas Şeker 5. Mehmet Akif Yılmaz 6. Sami Çakır 7. Cemil Yaman

CHP: 1. Fatma Kaplan Hürriyet 2. Haydar Akar 3. Tahsin Tarhan

MHP: 1. Saffet Sancaklı 

KONYA(14)

AK Parti: 1. Ahmet Davutoğlu 2. Mustafa Baloğlu 3. Hüsnüye Erdoğan 4. Ahmet Sorgun 5. Ziya Altunyaldız 6. Muhammet Uğur Kaleli 7. Leyla Şahin Usta 8. Mehmet Babaoğlu 9. Abdullah Ağralı 10. Halil Etyemez 11. Hacı Ahmet Özdemir 12. Ömer Ünal

CHP: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt

MHP: 1. Mustafa Kalaycı 

KÜTAHYA(4)

AK Parti: 1. Mustafa Şükrü Nazlı 2. Vural Kavuncu 3. İshak Gazel 4. Ahmet Tan 

MALATYA(6)

AK Parti: 1. Öznur Çalık 2. Taha Özhan 3. Mustafa Şahin 4. Nurettin Yaşar 5. Bülent Tüfenkci

CHP: 1. Veli Ağbaba 

MANİSA(9)

AK Parti: 1. Selçuk Özdağ 2. Recai Berber 3. Uğur Aydemir 4. Murat Baybatur

CHP: 1. Özgür Özel 2. Mazlum Nurlu 3. Tur Yıldız Biçer

MHP: 1. Erkan Akçay 2. Osman Oktay 

MARDİN(6)

AK Parti: 1. Orhan Miroğlu 2. Ceyda Çankırı

HDP: 1. Mithat Sancar 2. Gülser Yıldırım 3. Erol Dora 4. Ali Atalan 

MERSİN(11)

AK Parti: 1. Lütfi Elvan 2. Yılmaz Tezcan 3. Ali Cumhur Taşkın 4. Hacı Özkan

CHP: 1. Hüseyin Çamak 2. Durmuş Fikri Sağlar 3. Aytuğ Atıcı 4. Serdal Kuyucuoğlu

MHP: 1. Oktay Öztürk 2. Baki Şimşek

HDP: 1. Dengir Mir Mehmet Fırat 

MUĞLA(6)

AK Parti: 1. Hasan Özyer 2. Nihat Öztürk

CHP: 1. Akın Üstündağ 2. Ömer Süha Aldan 3. Nurettin Demir

MHP: 1. Mehmet Erdoğan 

MUŞ(3)

AK Parti: 1. Mehmet Emin Şimşek

HDP: 1. Burcu Çelik Özkan 2. Ahmet Yıldırım 

NEVŞEHİR(3)

AK Parti: 1. Mustafa Açıkgöz 2. Murat Göktürk 3. Ebubekir Gizligider 

NİĞDE(3)

AK Parti: 1. Alpaslan Kavaklıoğlu 2. Erdoğan Özegen

CHP: 1. Ömer Fethi Gürer 

ORDU(5)

AK Parti: 1. Numan Kurtulmuş 2. Oktay Çanak 3. Metin Gündoğdu 4. Ergün Taşcı

CHP: 1. Seyit Torun 

OSMANİYE(4)

AK Parti: 1. Suat Önal 2. Mücahit Durmuşoğlu

MHP: 1. Devlet Bahçeli 2. Ruhi Ersoy 

RİZE(3)

AK Parti: 1. Hasan Karal 2. Hikmet Ayar 3. Osman Aşkın Bak 

SAKARYA(7)

AK Parti: 1. Ayhan Sefer Üstün 2. Şaban Dişli 3. Mustafa İsen 4. Ali İhsan Yavuz 5. Recep Uncuoğlu

CHP: 1. Engin Özkoç

MHP: 1. Zihni Açba 

SAMSUN(9)

AK Parti: 1. Akif Çağatay Kılıç 2. Çiğdem Karaaslan 3. Ahmet Demircan 4. Fuat Köktaş 5. Hasan Basri Kurt 6. Orhan Kırcalı

CHP: 1. Kemal Zeybek 2. Hayati Tekin

MHP: 1. Erhan Usta 

SİİRT(3)

AK Parti: 1. Yasin Aktay

HDP: 1. Kadri Yıldırım 2. Besime Konca 

SİNOP(2)

AK Parti: 1. Nazım Maviş

CHP: 1. Barış Karadeniz 

SİVAS(5)

AK Parti: 1. İsmet Yılmaz 2. Hilmi Bilgin 3. Selim Dursun 4. Mehmet Habib Soluk

CHP: 1. Ali Akyıldız

ŞANLIURFA(12)

AK Parti: 1. Faruk Çelik 2. Mehmet Kasım Gülpınar 3. Halil Özcan 4. Ahmet Eşref Fakıbaba 5. Mehmet Ali Cevheri 6. Mehmet Akyürek 7. İbrahim Halil Yıldız 8. Mahmut Kaçar

HDP: 1. Osman Baydemir 2. Dilek Öcalan 3. İbrahim Ayhan 4. Leyla Güven

ŞIRNAK(4)

HDP: 1. Faysal Sarıyıldız 2. Leyla Birlik 3. Ferhat Encu 4. Aycan İrmez 

TEKİRDAĞ(6)

AK Parti: 1. Mustafa Yel 2. Ayşe Doğan 3. Metin Akgün

CHP: 1. Faik Öztrak 2. Candan Yüceer 3. Emre Köprülü 

TOKAT(5)

AK Parti: 1. Coşkun Çakır 2. Zeyid Aslan 3. Celil Göçer

CHP: 1. Kadim Durmaz

MHP: 1. Abdurrahman Başkan 

TRABZON(6)

AK Parti: 1. Süleyman Soylu 2. Muhammet Balta 3. Ayşe Sula Köseoğlu 4. Adnan Günnar 5. Salih Cora

CHP: 1. Haluk Pekşen 

TUNCELİ(2)

CHP: 1. Gürsel Erol

HDP: 1. Alican Önlü 

UŞAK(3)

AK Parti: 1. Mehmet Altay 2. Alim Tunç

CHP: 1. Özkan Yalım 

VAN(8)

AK Parti: 1. Beşir Atalay 2. Burhan Kayatürk

HDP: 1. Figen Yüksekdağ Şenoğlu 2. Lezgin Botan 3. Nadir Yıldırım 4. Tuğba Hezer Öztürk 5. Adem Geveri 6. Bedia Özgökçe Ertan 

YALOVA(2)

AK Parti: 1. Fikri Demirel

CHP: 1. Muharrem İnce 

YOZGAT(4)

AK Parti: 1. Bekir Bozdağ 2. Abdulkadir Akgül 3. Ertuğrul Soysal 4. Yusuf Başer 

ZONGULDAK(5)

AK Parti: 1. Hüseyin Özbakır 2. Faruk Çaturoğlu 3. Özcan Ulupınar

CHP: 1. Şerafettin Turpcu 2. Ünal Demirtaş

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 18:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35