İlahiyatçı vaiz İhsan Şenocak açığa alındı

İlahiyat alanında yaptığı çalışmalarla tanınan İhsan Şenocak açığa alındı

İlahiyatçı vaiz İhsan Şenocak açığa alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tanınmış ilahiyatçı ve vaiz Dr. İhsan Şenocak, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndaki görevinden açığa alındı.

Şenocak konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Allah’ın(cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyük bir şeref tanımıyorum.'' ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görevden alma bilgisinin ardından ise Şenocak, takipçilerine itidal çağrısı yaparak "Bu hadise, kalem ve kelam zaferleriyle dolu tarihin akışı içerisinde küçük bir nokta bile değildir. Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

İHSAN ŞENOCAK KİMDİR?

1974 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Okul yıllarında çeşitli hocalardan  İslâmî ilimler okudu.

2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslâm Hukuku Anabilim Dalında “İslâm Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.
Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı.

1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı.

Dr. İhsan Şenocak, evli ve 3 çocuk babasıdır

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35