banner39

İLEM Eğitim ve İhtisas Programları başvuruları başladı

İLEM'in lisan ve lisansüstü programları için başvurular başladı

Güncel 09.09.2016, 12:40 09.09.2016, 12:40
İLEM Eğitim ve İhtisas Programları başvuruları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM)’nin ilmi çalışmalarda bulunmak isteyen lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlediği Eğitim ve İhtisas programları 2016-2017 dönemi başvuruları başladı.

İslam dünyası modernleşme tecrübesi ile birlikte kendi ilim geleneğinden büyük kopuşlar yaşadı. Bu durum hayatın her alanında Müslümanca düşünme, yaşama ve çağın meselelerine tekabül etme konusunda ciddi eksikliklere sebep oldu. Bu eksiklikleri giderebilmek için, sahih ilmi çalışmalara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bu doğrultuda İLEM lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu programlarla insanı, toplumu, dünyayı tanıyıp anlamayı sağlayacak gerekli bilgi, bakış açısı, fikir ve metodlar ile ilmi çalışmalara yön verecek ahlâkî bir duruş kazandırmak için yeni dönem eğitim programları başvuruları başladı.

Lisans öğrencileri için İLEM Eğitim Programı’nda alanında uzman hocaların verdiği beşeri ve sosyal bilimler seminerleri, haftalık okumalarla desteklenmekte ilmi donanımın yanı sıra özgün biçimde grup çalışmaları ve danışmanlar eşliğinde öğrencilerin şahsi yönelimlerine de rehberlik ediyor.

İhtisas programında, lisansüstü çalışma yapanlar çalıştıkları alanda bir çalışma grubunun derslerine girerek, alanınızda derinleşebilir; okuma gruplarına katılarak, özgün yaklaşımları keşfedebilir. Disipliner sınırlardan bağımsız açılan atölyelere yetkinliklerinize göre katılım sağlayarak akademik üretimlerin bir paydaşı olabilir. Dönem içerisinde çalışma gruplarının ilan edeceği sunum ve dizi seminerleri de yapılıyor.

Eğitim başvuruları http://basvuru.ilem.org.tr/egitim/ İhtisas başvuruları ise http://basvuru.ilem.org.tr/ihtisas/ adresleri üzerinden gerçekleştirilebilir.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?