banner15

İlk kez HDP'li bir vekil ifade verdi

HDP'li Kadri Yıldırım Mardin Adliyesi'ne giderek ifade verdi, Yıldırım ifade veren ilk HDP'li oldu

İlk kez HDP'li bir vekil ifade verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, öğretim üyeliği yaptığı Artuklu Üniversitesi'ndeki görevi sırasında hakkında açılan bir dava nedeniyle bugün Mardin Adliyesi'ne giderek ifade verdi.

Yıldırım'ın ifade vermesi ile haklarında açılan davalarda ifade vermeye gitmeyeceklerini söyleyen HDP'de bir ilk yaşanmış oldu.

Artuklu Üniversitesi Yaşayan Dililer Enstitüsü'nde öğrencilere aldırılan kitapların paralarının zimmete geçirildiği iddiasıyla aralarında o dönem üniversite görevli olan Kadri Yıldırım'ın da bulunduğu öğretim üyeleri ve personel hakkında dava açılmıştı. Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından HDP Siirt milletvekili Kadri Yıldırım, davanın bugünkü duruşmasına katılarak ifade verdi.

Davanın sanıkları arasında eski Rektör Prof. Dr. Serdar Bedi Omay'ın yanı sıra çok sayıda eski yönetici bulunurken, ilk kez bir HDP Milletvekili adliyeye giderek ifade vermiş oldu.

HDP daha önce yaptığı açıklamada, haklarında soruşturma ve dava açılan hiç bir vekilin kendi isteği ile ifade vermeye gitmeyeceğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 20:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35