İlker Başbuğ: Ağlama Duvarı'nda fatiha okudum

Başbuğ, kendisine yönelik karalama kampanyasının 2004 yılında başladığını savunarak Ağlama Duvarı'nda çekilen fotoğrafını örnek gösterdi. Başbuğ o fotoğrafla ilgili olarak "Osmanlı'nın onararak yeniden hizmete soktuğu Ağlama Duvarı'nda fatiha okudum" dedi.

İlker Başbuğ: Ağlama Duvarı'nda fatiha okudum

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, avukatı aracılığıyla yazılı açıklama yaptı. İlker Başbuğ, kendisine yönelik karalama kampanyasının 2004 yılında başladığını savunarak Ağlama Duvarı'nda çekilen fotoğrafını örnek gösterdi. Başbuğ o fotoğrafla ilgili olarak "Osmanlı'nın onararak yeniden hizmete soktuğu Ağlama Duvarı'nda fatiha okudum" dedi.

"Bize yapılan kara propagandadır" şeklinde başlayan açıklama şu şekilde:
"Karanlık olayları aydınlatması, ’derin devleti’ ortaya çıkarması beklentisi yaratılan Ergenekon davası, ilgisiz 23 iddianamenin birleştirilmesi, ’devlet içinde devlet’ tavırlarının sergilenmesi, hukuk cinayetlerinin işlenmesi ile aslında hiçbir zaman karanlık olayları aydınlatma gayesinde olmadığını, gerek yargılama sürecinde, gerekse 5 Ağustos 2013 günü açıklanan kararla gösterdi. Danıştay Başkanlığında görevi başında Sn. Mustafa Yücel Özbilgin’in şehit edilmesinde azmettirici olduğu Ankara’daki Özel Yetkili Mahkemece karara bağlanan kişi beraat ettirildi, değerli aydın ve askerlere ise ceza yağdırıldı. 9 Ekim 2013 günü de, Yargıtay 9. Ceza Dairesi Balyoz Davasına ilişkin kararını açıkladı. Daha önce de belirttiğim gibi: Balyoz adı verilen dava kullanılarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bugünün ve yarının komuta kademelerinde yer alabilecek niteliklere sahip personel ordudan uzaklaştırılmış oldu. Sorunun özünü teşkil eden bu noktayı ve emeklilik hakkını kazanamayan genç rütbeli personelin ve özellikle ailelerinin karşı karşıya kalacağı trajik durumu gözardı ederek yapılan değerlendirmelerin de doğru ve yerinde olmadığını düşünmekteyim"

"FATİHA SURESİNİ OKUYARAK DUA ETTİK"

"Hakikatler ve halkın tepkisi karşısında çaresiz kalan bazı çevreler, kara propaganda yapmakla suçlanan şahsıma karşı insafsızca ’kara propaganda’ yapmaya devam etmektedirler.

İşte bazı örnekler: 2008 yılı Ağustos ayında Genelkurmay Başkanlığına atandırılmam beklenmekteydi. Haziran ayı içerisinde, bu atamayı engellemeye yönelik, medya üzerinden, birileri tarafından bir ’karalama kampanyası’ başlatıldı.

2004 yılında, Genelkurmay 2. Başkanı iken İsrail’e resmi bir ziyaret yapmıştım. Resmi programda Kudüs’teki Ağlama Duvarı ile Mescid-İ Aksa’yı ziyarette yer almaktaydı. Ev sahibinin yaptığı tekliflere uymak ve özellikle inançlarına karşı saygılı davranmak her şeyden önce bir nezaket ve insanlık kuralıdır.

12 Haziran 2008 günü, Kudüs’teki Ağlama Duvarında çekilen fotoğraflar bir gazetede yayımlandı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun zamanında tamir ettirerek koruduğu Ağlama Duvarını ziyaret esnasında, Fatiha suresini okuyarak dua ettik.

Daha sonra da Mescid-i Aksa’yı ziyaret ettik. Biz Müslümanlar için ayrı bir önemi olan bu cami de dua ederken çekilmiş fotoğraflarımızda var, ancak kendilerinde insanların inançlarını, imanını sorgulama hakkını görenler, bu fotoğrafları görmediler.

Ağlama duvarında çekilmiş bu fotoğrafları, kara propaganda amaçları için kullananlar, her sıkıştıklarında bu fotoğraflara dört elle sarıldılar. İftiralarına, hakaretlerine devam ettiler"

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 10:09
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Hasırcı
Metin Hasırcı - 7 yıl Önce

Sayın Prof.Dr. Yargıtay Onursal Başkanlarından Sami Selçuk Beyefendinin 30/Ekim/2013 tarihli Milliyet gazetesindeki yazısını tahlil ve tasvibim,nizamajans.com sitesinde okunduğunda,kanaatımin elbetteki bu davanın yeniden görülmesini istediğim gibi orada yazmayı unuttuğum, davalıların mahkeme sonucunu gayri mevkuf olarak intizar etmeleri temin olunmalıdır. Fiemanillah

banner39