İlker Başbuğ, Beşiktaş'ta eylemde

Başbuğ, Balyoz ve Ergenekon mahkumlarının yakınları tarafından bugün Beşiktaş'ta düzenlenen "sessiz çığlık" isimle eyleme katıldı

İlker Başbuğ, Beşiktaş'ta eylemde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Silivri Cezaevi'nden dün akşam çıkan Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, bugün Beşiktaş'ta düzenlenen "sessiz çığlık" isimle eyleme katıldı. Eylem, Ergenekon ve Balyoz mahkumlarının yakınları tarafınan her cumartesi günü düzenleniyor.

Başbuğ, burada toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı. Başbuğ konuşmasında şunları söyledi: Benim dün esaret dönemimden kurtulmam bir başlangıçtı. Bunun devamı mutlaka gelecek bundan emin olun. TSK’ya en büyük darbe Balyoz Davası vasıtasıyla vuruldu. 323 silah arkadaşım bu dava kapsamında ceza aldı. Ama ümit ediyorum ki onların da özgürlüğü de yakındır.

Bu arada özellikle bütün milletvekilleri tutuklu durumda olan, ceza durumda olan bütün milletvekilleri serbest olurken bugün cezaevlerinde bir vekil kaldı. O da Engin Alan… Onun bugün aramızda olmaması her şeyden evvel bana göre TBMM’nin ayıbıdır.

Engin Alan’ı ben Kuleli Askeri Lisesi’nde 15 yaşındayken ben lise-1’deyken Engin ortaokuldaydı, 13 yaşındaydı. Beraber çok yerde görev yaptık. Bugün tek vekilin Balyoz kapsamında cezaevinde olması hepimizin ayıbıdır. Hepimizden evvel de TBMM’nin ayıbıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 14:07
banner53
YORUM EKLE

banner39