banner15

İmkander'den Kadirov'a eleştiri

Kadirov'un Rus işbirlikçisi olduğunu açıklayan İmkander Başkanı Murat Özer; Rus Hükümeti tarafından tahsis edilen iki uçakla Türkiye'den Çeçenistan'a götürülen heyetin Kadirov yönetimini meşrulaştırma çabalarından biri olduğunu belirtti

İmkander'den Kadirov'a eleştiri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

'Rusya’nın Kafkasya’daki işgalini ve işbirlikçi Kadirov yönetimini meşrulaştırma çabalarına karşı sessiz kalmayacağız' diyen İmkander bir basın açıklaması yaptı.

İmkander Başkanı Murat Özer, Çeçenistan'da Rusya ve Rus destekli Ramzan Kadirov tarafından yapılan propaganda ve dezenformasyon çalışmalarıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Özer, Rus Hükümeti tarafından tahsis edilen iki uçakla Çeçenistan'a götürülen heyetin, Çeçenistan’da işgalin ortadan kalktığı, ülkenin müreffeh ve insanlarının mutlu olduğu yalanına inandırılmaya çalıştırıldığını" belirtti.

ÇEÇEN DAVASINA İHANETTE 2. PERDE

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ de Çeçen özgürlük mücadelesine verilen desteği kırmak amacıyla düzenlenen oyunlara bir yenisi eklendi.

Rusya ve Kadirov'a yakınlığı ile bilinen Seyfullah Türksoy’un organize ettiği Çeçenistan’a giden yeni kafilede siyasiler, STK temsilcileri, yazarlar ve Vakit Gazetesin’den bazı kişilerin olduğu öğrenildi.

Seyfullah Türksoy Rusya’nın ve Kadirovun finansmanı ile açtığı sitede yayınladığı haberde’’ Devlet Başkanı Ramzan Kadirov’un katılımıyla gerçeklen açılış törenlerine, Türkiye’den siyaset, bürokrasi,yerel yönetimler, dini cemaatler, Çeçen Diasporası, medya ve sivil toplum kuruluşlarından yaklaşık 100 kişilik bir heyet katıldı.’’ ifadelerini kullandı.

İLK KAFİLE ZİYARETİ DE TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Daha önce, TGTV (Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı) Başkanı Necati Ceylan, Diyanet İşleri eski Başkanı Süleyman Ateş, Vakit Gazetesi ve Milli Gazete yazarları Mustafa Özcan,Yavuz Selim Kurt, Mehmet Koçak, şair-yazar Yavuz Bülent Bakiler, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Hukukçular Derneği Başkanı Kamil Uğur ve Kafkas-Çeçen Kültür Derneği yöneticilerinden Abdurrahman Özdil, AKP eski Milletvekili ve Hilal TV program sunucusu Resul Tosun, gibi isimler Çeçen halk düşmanı ve binlerce insanın katili Ramzan Kadirovun daveti ve finansı ile Çeçenistan'a gitmiş ve başta İHH, ÖzgürDer, Mazlumder gibi kuruluşların ve duyarlı halkın tepkisini çekmişti.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 16:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35