banner39

İmralı heyeti rotayı Silivri'ye çevirdi

İmralı heyeti, Öcalan'ın yanından alınarak Silivri Cezaevi'ne gönderilen Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş adlı PKK hükümlülerini ziyaret edecek

Güncel 11.01.2016, 13:54 11.01.2016, 13:54
İmralı heyeti rotayı Silivri'ye çevirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP İmralı Heyeti, Çözüm Süreci'nde Öcalan'ın sekretaryasında yer almak üzere İmralı Cezaevi'ne sevk edilen ve bir süre önce Silivri Cezaevi'ne gönderilen Nasrullah Kuran ve Çetin Arkaş adlı PKK hükümlülerini ziyaret etmek için harekete geçti.

HDP Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve HDP Meclis İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder'den oluşan İmralı Heyeti Öcalan'ın sekretaryasında yer alan iki hükümlüyü ziyaret etmek üzere Silivri Cezaevi'ne gidecek.

Habertürk'ün haberine göre mahkumların nakline ilişkin resmi bilgilendirme isteyen İmralı Heyeti'nin aynı zamanda İmralı Cezaevi'nde kalmaya devam eden Mehmet Said Yıldırım, Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş'ın durumları hakkında da bilgi istediği öğrenildi. Öcalan'ın ailesi adına kardeşi Mehmet Öcalan ve avukatlar görüşme taleplerini yinelerken, heyet de İmralı'ya gitme talebinde bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?