İncirlik hareketlendi.. Ardarda kalkıyorlar

Adana'da bulunan İncirlik üssünden 2 F-16 uçağı ve 1 İHA kalkış yaptı. 1 helikopter ve özel uçak iniş yaptı.

Güncel 28.02.2020, 11:16 02.03.2020, 14:38
İncirlik hareketlendi.. Ardarda kalkıyorlar

Suriye İdlib'te dün gece yaşanan saldırının ardından Adana'da bulunan İncirlik üssünden 2 F-16 uçağı ve 1 İHA kalkış yaptı. 1 helikopter ve özel uçak iniş yaptı.
Öte yandan, kargo uçaklarının iniş ve kalkışları da sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Kilis’ten Suriye’nin İdlib kentine komando birlikleri, topçu birlikleri, askeri araçlar ile personel sevk edildi. 

Kilis’ten Suriye’nin İdlib kentine komando birlikleri, topçu birlikleri, topçu bataryaları, askeri araçlar, kara ateş destek birlikleri gönderildi. 22 araçlık askeri konvoy, geniş güvenlik önlemleri altında önce Hatay’a, oradan da İdlib’e gidecek. 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
Recepali 4 yıl önce
Hava savunma füzeleri hani nerde. Hani hisarlar korallar. Ögünmek içinmi yaptınız bu silahları.yoksa askerlerimizden dahamı kıymetlide kullanmıyorsunuz. Esedin hava üstünlügüne orda gözlem noktalarına sevk edilen zpt lerden birkaç tanktan ve komandolardan başka bir şey yok. Nasıl karşı koyacaksınız bu göz göre göre askerin harcanması. Dost Rusyanız izin vermedigi için suriye hava sahasınıda kullanamıyorsunuz. Her an bir katliam daha yaşayabilir mehmetçik. Bunun vebalini kaldırabilecekmisiniz hesabını verebilecekmisiniz
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?