İncirlik'ten üç F-16 daha kalktı

Adana'daki İncirlik Üssü'nden 3 adet F-16 savaş uçağı IŞİD'e ikinci hava operasyonu için yeniden kalktı

İncirlik'ten üç F-16 daha kalktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Koalisyon uçakları Suriye'deki IŞİD hedeflerini vuruyor. 

TSK ile eşzamanlı hava saldırısı gerçekleştiren Koalisyon güçleri Adana'dak İncirlik Üssü'nden de 3 adet F-16 savaş uçağı  IŞİD'e ikinci hava operasyonu için yeniden kalktı

PKK KAMPLARINA YAPILAN SALDIRI

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 uçakları 2011 senesinden beri ilk kez Kuzey Irak'taki PKK kamplarını vurdu. Diyarbakır'daki 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan uçaklar PKK'nın Zap, Gare, Haftanin, Metina ve Avaşin'deki kamplarını bombaladı.

DHA'nın haberine göre, Türk savaş uçaklarının Irak'ın kuzeyindeki 5 ayrı noktada bulunan PKK kamplarına hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. PKK'nın Zap'taki kritik lojistik kampıyla Gare, Haftanin, Metina ve Avaşin vuruldu. Zap'ı vuran uçaklar, PKK'nın ana kampı Kandil'e yönlendi. DHA muhabiri uçakların Kandil'de kısa bir keşif uçuşu yaptığını söyledi.

Kalkan uçaklar 23.50'de dönüş yaptı. Saat 00:00'da da 6 uçak daha havalandı.

Çukurca'daki DHA muhabiri de uçakların Hakkari yönünden gelip, Haskel Dağları ve Hakantepe Bölgesi’nden geçerek Irak’a doğru yöneldiklerini duyurdu.

 

 AFP'ye konuşan PKK sözcüsü Bahtiyar Doğan, saat 23:00'ten itibaren sınıra yakın pozisyonlarının hem Türk F-16'ları hem de karadan top atışlarıyla vurulduğunu söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 01:30
banner53
YORUM EKLE

banner39