banner39

İngiltere Büyükelçisi'nden taziye ziyareti

İngiltere Büyükelçisi Moore, Emniyet Genel Müdürü Lekesiz'e taziye ziyaretinde bulundu

Güncel 30.07.2016, 19:47 30.07.2016, 20:23
İngiltere Büyükelçisi'nden taziye ziyareti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'e, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan emniyet mensupları için taziye ziyaretinde bulundu.

Alınan bilgiye göre Büyükelçi Moore, 15 Temmuz darbe girişimini İngiliz hükümetinin ve kendisinin şiddetle kınadığını, darbe girişimi sonrası Türkiye’ye ilk gelen yabancı hükümet yetkilisinin, İngiltere'nin Amerika ve Avrupa’dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Alan Duncan olduğunu belirtti. İngiltere’nin her zaman Türkiye’de demokratik kuruluşları desteklediğini ifade eden Moore, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için taziyelerini iletti.

Türkiye’deki terör olaylarında Türk polisinin sergilediği cesaretten övgüyle bahseden Moore, darbe girişimi sonrası ziyaret ettiği Fethiye ve Marmaris’te polislerin, turistlerin güvenliğini sağlamak adına gösterdiği özen ve gayretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ziyareti için Moore’a teşekkür eden Lekesiz, İngiliz makamlarının darbe girişimi sonrasında demokratik kurumlara verdiği desteğin Türkiye ve demokrasi için değerli olduğunu dile getirdi.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?