banner15

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nden 'kapatma' açıklaması

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, güvenlik gerekçesiyle İngiltere'nin, Ankara Büyükelçiliği'ni kapatmasıyla ilgili açıklamada bulundu

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nden 'kapatma' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, güvenlik gerekçesiyle İngiltere'nin, Ankara Büyükelçiliği'ni kapatmasıyla ilgili açıklama yaparak, "Bu konuda her zamanki gibi Türk güvenlik yetkileri mükemmel destek ve işbirliğini bize sağlıyor. Onlara çok güveniyoruz. Böyle bir durumda büyükelçiliği kapatmak makul bir tedbir" dedi.

Büyükelçi Moore, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden İngiltere'nin, Ankara Büyükelçiliği'ni güvenlik gerekçesiyle kapattığını doğrulayarak, Türk yetkililere güvenlik konusunda gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti. İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Moore, şu açıklamalarda bulundu:
 
"Bu konuda her zamanki gibi Türk güvenlik yetkileri mükemmel destek ve işbirliğini bize sağlıyor. Türk yetkileri tehdite karşı uygun tedbirleri alıyor. Fakat böyle bir durumda büyükelçiliği kapatmak da makul bir önlemdir. Onlara çok güveniyoruz. Gösterdiği çabaları için teşekkür ederim. Ama böyle bir durumda büyükelçiliği kapatmak makul bir tedbir" 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 15:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35