banner15

İnşaat sektörü kırlangıçların doğumunu bekliyor

Yumurtlama dönemindeki kırlangıç sürüleri Osmaniye'nin ardından şimdi de Adıyaman'daki TOKİ inşaatını durdurdular.

İnşaat sektörü kırlangıçların doğumunu bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adıyaman'da TOKİ tarafından yapımı süren konutları yumurtlama dönemi için seçen kırlangıç sürüsü  şantiye çalışmalarına mola verdirdi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Çelikhan'da bir süre önce 252 konutun yapımı başlatıldı. Her yıl bu dönem de olduğu gibi yumurtlamak isteyen kırlangıç sürüsü gerçek sahiplerinden önce konutlara yerleşti.

İnşaat Mühendisi Ramazan Taşpınar, kuşların yumurtlama döneminin ardından çalışmalara devam edeceklerini belirterek, "TOKİ inşaatında yaklaşık 200 tane kırlangıç yuvası var. Bu yuvalardan dolayı dış cephede frang bakımlarında şu an çalışma yapmıyoruz.

Bu alandaki çalışmalarımızı farklı bloklara yoğunlaştırıyoruz. B bloğumuzda hemen hemen hepsinde kırlangıç yuvası olduğu için şu anda inşaata geçici olarak ara verdik. İnşaat alanında da bu yuvalara zarar vermeyecek şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Geçtiğimiz ay Osmaniye Kadirli'de şantiye alanındaki kum yığınlarını yumurtlama amaçlı mesken edinen kırlangıç sürüleri için şantiyede işler bir ay ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 13:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48