banner15

İşçi Partililer vapuru işgal etti

İşçi Partili bir grup Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'ne yapılan baskınları protesto etmek için Şehir Hatları Vapurunu işgal etti

İşçi Partililer vapuru işgal etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşçi Partisi'nin gençlik kolu olan Öncü Geçlik üyesi bir grup, gece yarısı Kadıköy-Karaköy Şehir Hatları Vapuru'nu işgal etti. Eylemin, polisin Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'a düzenlenen baskınları protesto etmek amacıyla yapıldığı belirtildi.

İddialara göre, İşçi Partisi'nin (İP) gençlik kolu olarak bilinen Öncü Gençlik (ÖG) üyesi yaklaşık 20 kişi, Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'a yapılan polis baskınını protesto etmek amacıyla Kadıköy-Karaköy Şehir Hatları Vapuru'nu işgal etti. Vapura Karaköy'den binen grup, vapurun Kadıköy'de iskeleye yanaşmaya çalıştığı sırada harekete geçti.

Eylem yapan grubun içerisinde bulunan Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Utku Faik Yılmaz ile üyelerden Emrah Alan ve Çağdaş Cengiz, vapurun kaptan köşküne çıktı. Üç kişi, vapurun iskeleye yanaşmasını engellemeye çalışırken, diğer eylemciler ön ve arka güverteye iktidar aleyhine pankart astı.

İhbar üzerine iskeleye gelen polis ekipleri, Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Utku Faik Yılmaz, üyelerden Emrah Alan ve Çağdaş Cengiz'i gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 kişi, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü İskele Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Olayın ardından Kadıköy İskelesi'ne tedbir amacıyla çok sayıda çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 09:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35