banner15

İşçilerin CHP Genel Merkezi'ne adalet yürüyüşü 6'ıncı gününde

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZSU'da iş akitleri sonlandırılan iki çalışanın, durumu protesto etmek için CHP Genel Merkezi'ne altı gün önce başlattıkları yürüyüş sürüyor.

İşçilerin CHP Genel Merkezi'ne adalet yürüyüşü 6'ıncı gününde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZSU'da çalışırken haksız yere işten çıkarıldıklarını ileri sürerek bu durumu protesto etmek amacıyla CHP Genel Merkezi'ne kadar altı gün önce "Herkes için adalet" sloganıyla yürüyüş başlatan iki işçi Uşak'a ulaştı.

10 YILDIR ÇALIŞTIĞI YERDEN ATILDI

İzmir'den başladıkları yürüyüşlerinin altıncı gününde Uşak Havaalanı yakınlarında gazetecilere açıklama yapan işçilerden 33 yaşındaki Ali Ünlü, yaklaşık 10 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İZSU'dan bazı kurum yöneticilerinin kendisini hedef alması nedeniyle atıldığını savunarak, hak arayışı için yola çıktıklarını söyledi.

"ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE DE YÜRÜMÜŞTÜM"

Altı günde yaklaşık 230 kilometre yol katettiklerini belirten Ünlü, şöyle konuştu:

"Oldukça zorlu bir yürüyüş oluyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet' yürüyüşünde de yürümüştüm ama biz şu ana kadar hiçbir CHP'liye sesimizi duyuramadık. Ankara'ya 360 kilometre yolumuz var, günde ortalama 40 kilometre yürümeye çalışıyoruz. Ayaklarımız yaralandı, kendi imkanlarımızla tedavi etmeye çalışıyoruz. Yolda vatandaşlar bize ilgi gösteriyor, yanımıza gelip bize destek olduklarını söylüyorlar, bazıları fotoğraf çektiriyor. Ankara'da CHP Genel Merkezi'ne vardığımızda sorunun çözüleceğine inanmak istiyorum."

Yolculukta oğluna kamyonetiyle eşlik eden Ünlü'nün babası Davut Ünlü ise otelde kalacak paralarının olmadığını, bu yüzden araca yatak ve çadırları yüklediklerini, özellikle yağmurda çok zorlandıklarını anlattı.

"ADALETİN YERİNE GELMESİNİ İSTİYORUM"

Üzerlerindeki "Herkes İçin Adalet" yazılı tişörtlerle yürüyen işçilerden 32 yaşındaki Serhan Korkmaz, kendisinin üzerine atılan bir iftira nedeniyle işten çıkarıldığını ileri sürerek, "Adaletin yerine gelmesini istiyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 15:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48