banner15

IŞİD Karkamış'a top mermisi attı; TSK Cerablus'u vuruyor

IŞİD'in denetimindeki Cerablus'tan atılan bir havan mermisi daha Karkamış Belediyesi'nin bahçesine düştü. Polis, vatandaşlardan can güvenliği için ilçeyi boşaltmalarını istedi.

IŞİD Karkamış'a top mermisi attı; TSK Cerablus'u vuruyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in kontrolündeki Cerablus'tan atılan havan mermilerinin Karkamış'ta yerleşim yerlerine düştü. TSK, ilçede konuşlanan obüslerle Cerablus'taki IŞİD hedeflerini vurdu.

Havan mermilerinin düşmesi nedeniyle gün boyu belediye hoparlörinden evlerden çıkmayın uyarısı yapıldı. Ayrıca vatandaşlara bodrum katlara ve sığınaklara girin denildi.

Akşam saatlerinde yine sınırı aşıp belediye binasının bahçesine düşen havan topu nedeniyle Karkamış kaymakamlığı 10 bin nufüslu ilçeyi boşaltma kararı aldı. Yine belediye hoparlöründen yapılan anonsla ilçenin boşaltılması istendi. Araçları olanlar, araçlarıyla güvenli bölgelere gitmek için hazırlık yaptı. Araçları olmayanlara ise ilçeyi boşaltması için otobüs gönderileceği kaydedildi.

Karkamış'ta kamu personeli iki gün boyunca idari izinli sayılacak.

GAZİANTEP VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği'nden Karkamış açıklaması: Suriye sınırına yakın 6 mahallede bulunan vatandaşların can ve mal güvenliği için daha güvenli bölgelerde bulunmaları, ayrıca kamu personelinin de 2 gün izinli sayılması daha uygun görüşmüştür. (DHA)

KİLİSE 3 HAVAN MERMİSİ DÜŞMÜŞTÜ 

Kilis’ e Suriye tarafından atılan 3 roket mermisinin düşmüitü. Saat 11.45 sıralarında Suriye'den atılan roket mermileri, Mücahitler Mahallesi'ne düşerek patladı. Patlama ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gaziantep'in Karkamış ilçesine de bu sabah Suriye'de IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasındaki çatışmalardan sektiği değerlendirilen 2 havan mermisi isabet etmişti.

Kilis'e daha önce atılan roketlerden 21 kişi hayatını kaybetmişti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 22:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35