banner39

İsim değişiklikleri Meclis'te

Nevşehir Üniversitesi'nin adının "Nevşehir Hacı Bektaş Veli", Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının ise "Tillo" olarak değiştirilmesini öngören yasa teklifi bu hafta Meclis'te görüşülecek

Güncel 27.10.2013, 11:32 27.10.2013, 11:32
İsim değişiklikleri Meclis'te

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meclis bu hafta, "Demokratikleşme Paketi" içindeki isim değişikliklerini içeren düzenleme için çalışacak.

TBMM Genel Kurulu, 29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bu hafta iki gün  mesai yapacak. AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve "Demokratikleşme paketi" içinde yer alan düzenleme, bu hafta Genel Kurul'un gündemine gelecek.

Nevşehir Üniversitesi'nin adının "Nevşehir Hacı Bektaş Veli", Siirt'in Aydınlar ilçesinin adının ise "Tillo" olarak değiştirilmesini öngören yasa teklifi, 30 Ekim Çarşamba ve 31 Ekim Perşembe günü  Genel Kurul'da görüşülecek.

KOMİSYONLAR

TBMM'deki ihtisas komisyonları da gündemlerindeki konuları ele alacak.

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma  ve Turizm Komisyonu, AK Parti'li milletvekillerinin Kamu İhale Kanunu'nda değişiklik yapılmasını içeren yasa teklifini 30 Ekim Çarşamba günü görüşecek. Teklif, seçim malzemelerinin Kamu İhale Kanunu kapsamı dışında alınmasını öngörüyor.

Dışişleri Komisyonu, 30 Ekim Çarşamba günü uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin yasa tasarılarını görüşecek.

Çevre Komisyonu, 31 Ekim Perşembe günü yapacağı toplantıda, çevreyle ilgili uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren bazı yasa tasarılarını ele alacak.

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu  da uluslararası anlaşmaların onaylanmasını içeren yasa tasarılarını, 31 Ekim Perşembe günü görüşecek.

TBMM Anayasa Uzlaşma Yazım Komisyonu, yeni anayasa yazım çalışmalarını sürdürecek.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?