banner39

İskenderun ve Dörtyol'da aynı silahlar kullanılmış

İskenderun ve Dörtyol'da düzenlenen saldırılarda aynı silahların kullanıldığı ortaya çıktı.

Güncel 18.09.2010, 17:16 19.09.2010, 09:28
İskenderun ve Dörtyol'da aynı silahlar kullanılmış

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde meydana gelen terör saldırılarının ardından mermiler üzerinde yapılan kriminal inceleme tamamlandı.

İnceleme sonucunda her iki saldırıda da aynı silahların kullanıldığı ortaya çıktı.

İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne yapılan saldırıyı ve Dörtyol ilçesinde 4 polisin öldürülmesi eylemine karışan PKK'lı grubun ayni kişiler olabileceği bildirildi.

Yaşanan iki saldırı sonrası olay yerinde inceleme yapan ekiplerin buldukları boş kovanların balistik incelemesi yapıldı. Hazırlanan teknik raporda İskenderun Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne yapılan saldırıyı ve Dörtyol ilçesinde 4 polisin öldürülmesi eyleminde aynı silahların kullanıldığı tespit edildi. Bu bilgiden yola çıkan yetkililer, saldırıyı da aynı kişilerin yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 31 Mayıs günü Deniz Üs Komutanlığı'na bağlı İkmal Birliği'ne PKK'lılarca önce roketatarlı, ardından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlemiş, 7 asker hayatını kaybetmiş, 6 asker de yaralanmıştı. Dörtyol ilçesinde ise polis aracına sahte plakalı bir otomobilden ateş açılması sonucu da 4 polis hayatını kaybetmişti.


 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?