'Islak imza'da ilginç gelişme

Adli Tıp Kurumu'nda Dursun Çiçek'le ilgili belgeye 'ıslah imzalı' demiş olan 5 üyenin pasif göreve çekildiği bildiriliyor

Güncel 12.01.2014, 15:29 12.01.2014, 15:33
'Islak imza'da ilginç gelişme

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adli Tıp Kurumu'nda "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"nı inceleyen 11 kişilik heyetten "İmza Dursun Çiçek'in diyen" 7 kişiden 5'i görevden alındı. "İmza tespit edilemez" diyen 4 üye ise yerinde kaldı.

Sabah gazetesinin haberine göre, 17 Aralık operasyonu sonrası yargı, emniyet ve eğitim kurumlarında başlayan görevden almalara, Adalet Bakanlığı'na bağlı Adli Tıp Kurumu da eklendi. Gazetenin birinci sayfadan verdiği habere göre Adalet Bakanlığı'na bağlı Adli Tıp Kurumu'nda 5'i Fizik İhtisas Dairesi'nden olmak üzere 32 kişinin görev yeri değiştirildi.

Bu kişilerden 5'i Ergenekon'un en kritik belgelerinden biri olan "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" için "Islak İmza" diye görüş bildirmiş. Fizik İhtisas Dairesi Başkanı Bülent Üner ve Hacı Mehmet Akın ise üçlü kararnameyle atandıkları için görev süreleri bitince görevden alınacak. 

11 üyelik kurulda "İmzanın tespiti zor" diyen 4 üye Tuncay Çınar, Kağan Gürpınar, Uğur Günaydın ve Hasan Karasu yerlerinde kaldı. Çınar ve Günaydın, daha önce muhalefet şerhi nedeniyle görevden alınıp başka birimlere gönderildi. Gürpınar ve Karasu ise dairelerinde kaldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?