İşler: Yazıcıoğlu'nun ölümünde çeteler etkili

Başbakan yardımcısı İşler, devlet içindeki çetelerin Yazıcıoğlu'nun öldürülmesinde etkili olduğunu söyledi

İşler: Yazıcıoğlu'nun ölümünde çeteler etkili

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun suikastinde devlet içindeki çetelerin etkisi olduğunu düşünüyorum" dedi.

Emrullah İşler, Yenimahalle Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen programa katıldı. Burada soruları cevaplandıran İşler, "Bir gazetede yer alan paralel yapının, Erdoğan, Hayrettin Karaman'dan fetva aldı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun infaz emrini vereceği yalanıyla montaj yapılacağına dair haberi nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şöyle cevap verdi:

"Seçime kadar artık her türlü karalama, tehdit, montaj, şantaj hepsi sahneye konulacak diye bekliyorum. Çünkü paralel yapı için 30 Mart seçimleri onlar açısından da ölüm kalım meselesi haline geldi. 30 Mart'ta AK Parti yeniden milletten güven alarak güçlü bir şekilde çıkarsa kendilerinin sonunun geleceğini biliyorlar çünkü bu yapıyla şu an Türkiye Cumhuriyeti'nde mücadele eden yegane güç AK Parti. Dolayısıyla onlar için biz büyük bir tehdit oluşturuyoruz ve 30 Mart'a kadar her türlü karalama kampanyasına kalkışacaklar."

"Hayrettin Karaman hocamız son derece muhterem bir insan" diyen İşler, öyle bir fetvayı onun vermesinin akla gelemeyeceğini, düşünülemeyeceğini, bunun Karaman'a hakaret olduğunu söyledi.

İşler, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakanımızın da rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu ne kadar sevdiğini, ilişkilerinin ne kadar iyi olduğunu dünya alem bilmekte. Bu yapılar ortaya çıktıktan sonra doğrusu ben düşünmedim değil, rahmetli Yazıcıoğlu'nun suikastinde devlet içindeki çetelerin etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama olayları farklı yöne çekmek ve seçim öncesinde sansasyon yaratmak için de birtakım iddialarda bulunacaklarını zaten bekliyoruz. Fakat bugünden sonra ortaya dökülen bilgiler ve çıkan gerçekler karşısında milletimiz hakikatleri gördü. Bundan sonra bu tür karalama, tehdit ve şantajların milletin nezdinde itibarı olmayacağını düşünüyorum."

"FACEBOOK, YOUTUBE'UN KAPATILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Facebook ve Youtube'un kapatılması yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine İşler, "Facebook, Youtube konusu ise teknolojik olarak zaten bunun kapatılması söz konusu olamaz" dedi.

İnternet yasasında yapılan değişikliği hatırlatan İşler, yasanın kişisel haklara saldırıya, özel hayatın ihlaline yönelik bir düzenleme olduğunu söyledi.

Bu düzenleme çerçevesinde, geçmişte geç müdahale edildiğini, 5 ila 7 gün en erken bu yayınların internette kullanımda olduğunu ifade eden İşler, şöyle konuştu:

"Ama şimdi hızlı bir şekilde müdahale edilecek, yayın durdurulacak, hemen 24 saat içinde mahkeme kararı alınması zorunluluğunu getirdik. Eğer durdurulan yayınla ilgili mahkeme kararı çıkarsa yayından kaldırılmış olacak, tersi bir karar çıkarsa o zaman yayın devam edecek. Eskiden mahkeme kararı olduğunda internet sitesi toptan kapatılıyordu. Biz ise ilgili sayfanın kapatılmasını gündeme getirdik. Böylece yaptığımız düzenlemeyle ilgili sayfa kapatılacak ama şimdi internete düşen bir şey hemen Facebook'a, Youtube'a düşüyor. Normal internette diyelim ki mahkeme kararıyla yasakladınız, mahkeme hayır gösterilemez, kişisel haklara aykırıdır, özel hayatın ihlalidir şeklinde karar verdi ve bunu yayından kaldırdı. Aynı yayının Youtube da devam etmemesi gerekiyor. Sayın Başbakanımızın söylediği de o. Dolayısıyla normal internette yasak olanın Youtube, Facebook ve diğer sitelerde de yasak olması gerekir, konu bundan ibaret."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 17:06
banner53
YORUM EKLE

banner39