banner39

İsmailağa'dan Bahçeli'ye 'çarşaf' tepkisi

Partisi'nin grup toplantısında çarşaflı vekil olamayacağını alaycı bir dille ifade eden Bahçeli'ye İsmailağa Cemaati'nden tepki geldi

Güncel 23.10.2013, 14:09 23.10.2013, 14:09
İsmailağa'dan Bahçeli'ye 'çarşaf' tepkisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsmailağa cemaati, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısındaki konuşmasında söylediği "Herhalde sadece gözü görünen bir kara çarşafla Meclis'e gelecek halleri yoktur" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

İsmailağa cemaatine yakınlığı ile bilinen 'İhvanlar.net' sitesinden yapılan açıklamada, Bahçeli'nin 28 Şubat sürecinde de başörtüsüne karşı aynı tutumu sergilediğine dikkat çekilirken, "Fazilet Partisi milletvekili Merve Kavakçı'nın TBMM'ye başörtülü olarak girmesine karşı çıkanlara sesini çıkarmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aynı dönem Meclis'e MHP milletvekili olarak giren Nesrin Ünal'ın başını açtırarak yemin ettirmiş ve başörtü meselesine en ağır darbelerden birini vurmuştu." denildi.

"MÜSLÜMAN BİR MİLLİYETÇİ ÇARŞAFTAN RAHATSIZ OLMAZ"

Açıklamada, aradan geçen yıllarda Bahçeli'nin hiç değişmediği belirtilerek, "Milliyetçilik adına yapılan bu açıklamayı esefle kınıyoruz. Milliyetçilik milletin hassasiyetlerini gözetmek ve saygılı olmak demektir. Müslüman bir milliyetçinin İslama dair hiçbir şeyden rahatsız olmaması gerekir." denildi.

Açıklamanın devamında çarşafla gelmek isteyen vekillerin Meclis'e çarşafla girebilmesi gerektiği vurgulanarak "Millet veya bir vekil eğer çarşafla gelmek istiyorsa ve buna milliyetçilik adına karşı çıkılıyorsa yazıklar olsun diyoruz." denildi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?