banner15

İsmet Sezgin son yolculuğuna uğurlandı

Dün hayatını kaybeden Meclis eski Başkanı ve eski bakanlardan İsmet Sezgin, Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenin ardından Devlet Mezarlığında defnedildi

İsmet Sezgin son yolculuğuna uğurlandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

88 yaşında hayatını kaybeden Meclis eski Başkanı ve eski bakanlardan İsmet Sezgin, Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

TBMM'deki törenin ardından Sezgin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara'daki Kocatepe Camii'ne getirildi. Törene, İsmet Sezgin'in kardeşleri Mukadder Sezgin ve Nursel Karahan, kızları Ayşe Sezgin ve Seynan Levent, torunu Hazel Sezgin ile yakınlarının yanı sıra Meclis Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakanlar Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Meclis eski Başkanı Bülent Arınç, Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz, Meclis Başkanvekilleri, yeni ve eski milletvekilleriyle bürokratlar katıldı.

DEVLET MEZARLIĞINDA DEFNEDİLDİ

Sezgin'in kızları Ayşe Sezgin ve Seynan Levent, torunu Hazel Sezgin ile 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doktoru Aylin Cesur ön safta cenaze namazını törene katılanlarla birlikte kılarak dua etti. Sezgin'in siyasetteki arkadaşları ve eski Başbakan Akbulut, 'Siyasette bizde çok hakkı var' diyerek, tören mangası gelmeden Sezgin'in naaşını omuzlarına alıp, tekrar musalla taşına bıraktı.

İsmet Sezgin'in naaşını, daha sonra askeri tören mangası omuzlarında, Kocatepe Camii önünde bekleyen TBMM cenaze aracına kadar götürdü. Burada, kızı Seynan Levent ve torunu Hazel Sezgin gözyaşı döktü. Sezgin'in naaşı, tören ve askeri bando takımı ile cenazeye katılanların uğurlamasıyla toprağa verilmek üzere Devlet Mezarlığı'na götürüldü ve defnedildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2016, 16:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48