banner39

İsrailli vekilin Aksa'daki çirkin planı

İsrailli kadın milletvekili Miri Regev, ibadet amacıyla Mescid-i Aksa'ya gireceklerini söyledi.

Güncel 18.04.2013, 17:12 18.04.2013, 17:12
İsrailli vekilin Aksa'daki çirkin planı

İsrail Meclisi (Knesset) İçişleri Komitesi başkanlığına seçilen Likud Partisi üyesi İsrailli fanatik kadın milletvekili Miri Regev, Yahudilerin ibadet etmesine olanak olup olmadığını yerinde görmek üzere komite üyeleriyle birlikte Mescid-i Aksa'da inceleme yapma niyetinde olduğunu söyledi.

İsrail'de yayınlanan Haaretz gazetesinin bugünkü sayısında yer alan açıklamasında "Yahudilerin neden kendileri için en kutsal sayılan bir mekanda ibadet etme hakları olmadığını anlayamıyorum?" diyen Regev, Mescid-i Aksa'nın batı duvarında ibadeti de komitenin çalışma gündemine alacağını bildirdi.

Solcu Meretz Partisi üyesi İsrailli kadın milletvekili Michal Rozin ise Miri Regev'i üçüncü intifadayı başlatan kişi olmaya çalışmakla suçlayarak, "siyasetin tekerine çomak sokmak için dinin siyasete alet edildiğini" söyledi.

Netanyahu Hükümeti'nin kendi içinde çelişki yaşadığını belirten Rozin, İsrail hükümetinin bir yandan iki halka iki devlet çözümüne bağlı olduğunu iddia ederken diğer yandan müzakereleri engellediğini ve milletvekili Regev'in girişimi gibi provokatif girişimlerle sabote ettiğini, hükümetin bir an önce bu tür girişimleri engellemesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

banner53
Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?