İstanbul Adliyesi'nde arbede

Bir polisi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan kişinin davasını izlemeye gelen bir grupla polis arasında arbede çıktı, polis gruba müdahale etti

İstanbul Adliyesi'nde arbede

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Polis memuru Zekeriya Yurdakul'u katlettiği ve 2 polisi yaraladığı iddia edilen sanık Sultan Işıklı'nın yargılandığı davayı izlemeye gelen grup, adliye önünde açıklama yapmak isteyince polis bibergazıyla müdahale etti. Grup, davayı izlemek için adliyeye girmekte de ısrar edince yaka paça gözaltına alındı.

Yaklaşık 15 kişilik grubun, saat 10.00'da Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet sarayı önündeki 'C' kapısında basın açıklaması yapmak istedi. Polis de grubu uyararak adliye karşısındaki alana gitmeleri konusunda uyardı. Uyarıyı dikkate almayan grup, polis tarafından adliyenin karşısındaki alana götürüldü. Meydana itilen grup ile polis arasındaki arbede burada devam etti. Polis, gruba bibergazıyla müdahale etti. Grup, burada kısa süre slogan attıktan sonra, bu kez de adliyeye girmek istedi. Polis izin vermedi. Polis adliyeye girmekte ısrar eden grubu yaka paça gözaltına aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 12:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35