banner39

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 65 yaş üstüne uyarı

65 yaş üstü yolcuların ücretsiz seyahati ile ilgili açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ücretsiz İstanbulkart'ların geçerlilik süresinin ay sonunda dolacağını belirtti.

Güncel 03.03.2020, 13:41 31.03.2020, 17:26
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 65 yaş üstüne uyarı

İBB'den yapılan açıklamada, 65 yaş üstünün kullandığı İstanbulkartların, son kullanım tarihinin 31 Mart'ta dolacağı hatırlatılarak, vize işlemi yapılmayan kartların bu tarihten sonra ücretsiz olma özelliğini yitirerek tam ücret tarifesine geçeceği belirtildi.

Yönetmeliğe göre vizeleme işleminin yapılması gerektiği aktarılan açıklamada, 65 yaş üstü İstanbulkart sahiplerinin kullanım süresini uzatmak için tüm biletmatik ve İstanbulkart dolum bayilerinden ücretsiz işlem yapabileceği bildirildi.

Vize işlemi, biletmatikte, kart okuma yuvasına bırakıldıktan sonra, 10 saniye gibi kısa bir süre içinde, otomatik olarak yapılıyor.

banner53
Yorumlar (3)
esma ertürk 1 yıl önce
belediye yaşlılara coronavirüs uyarısı da yapmalı. toplu taşımayı kullanmasalar iyi olur çünkü risk grubundalar.
Recep kas 1 yıl önce
Bu uygulama belediyeye ait bir uygulama değil 65 yaş üstü herkesin yasal bir Hakkı Ben başka bir vilayete gittiğimde öyle bir kart almak zorunda değilim Onun için bu uygulamanın kesinlikle ve kesinlikle hiçbir geçerliliği yoktur Kimse buna kulak asma malıdır en yakın karakola şikayet etmeniz yeterli olacaktır
agop kayaoğlu 1 yıl önce
bu uygulama her sene rutin yapılan bir uygulama olup,kart sahibinin hayatta olup olmadığının tesbiti için yapılmaktadır.
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?