banner15

İstanbul polisinden olağanüstü önlemler

Polis günü kutlamaları sırasında saldırı planlandığı istihbaratı üzerine İstanbul polisi, geniş çaplı tedbirler aldı

İstanbul polisinden olağanüstü önlemler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün etkinlik yapacağı alanlar başta olmak üzere, insan yoğunluğunun olduğu yerlerde terör saldırısı planlandığı istihbaratı üzerine alarm verildi. İstanbul polisi, her yerde geniş çaplı güvenlik önlemleri alıyor. Gaziantep polisi de birkaç gün önce bir işçi giyim atölyesindeki 6 polis üniforması çalındığını duyurmuş, polis haftası dolayısıyla yapılacak etkinliklerine yapılacak bir eylemde kullanılması ihtimaline karşı polis tüm yurtta teyakkuza geçmişti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, polis teşkilatın kuruluş yıl dönümü kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik alanları başta olmak üzere, insan yoğunluğunun olduğu birçok merkezi noktada, terör eylemi planlandığı istihbaratı üzerine harekete geçti.

Polis ekipleri, Eminönü Vapur İskelesi, Eminönü Meydanı, Edirnekapı Şehitliği, Taksim Meydanı başta olmak üzere birçok noktada denetim başlattı. Polis, şüpheli görülen şahıslara yönelik GBT kontrolü yaparken bazılarının ise çanta ve bavullarında arama yaptı. Devam eden denetimlere polis helikopterinin de destek verdiği görüldü.

YABANCI KONSOLOSLUK BİNALARINA SIKI DENETİM

İstanbul'da verilen terör alarmı kapsamında, yabancı ülkelerin konsolosluk binaları başta olma üzere birçok resmi kurum çevresinde de güvenlik önlemleri artırıldı. Polis ekipleri, konsoloslukların civarında GBT kontrolleri yapıyor.

İstanbul polisi, herhangi bir müessif olay olmaması için alınan tedbirlerle ilgili sabır ve anlayış gösteren ve kendilerine destek veren vatandaşlara da teşekkür etti

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 18:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48