banner39

İstanbul ve Hatay bu gece de karıştı

Hatay'da önceki günlerde düzenlenen eylemlerde bir kişinin ölmesini protesto için birçok bölgede düzenlenen gösterilere polis müdahale etti

Güncel 13.09.2013, 07:58 13.09.2013, 08:07
İstanbul ve Hatay bu gece de karıştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hatay'da, gösterilerde bir kişinin hayatını kaybetmesini yürüyüş yaparak protesto etmek isteyen grup, polis müdahalesinin ardından dağıldı.

Ahmet Atakan'ın hayatını kaybettiği Armutlu Mahallesi'nde toplanan grup, buradan Gündüz Caddesi'ne doğru yürümek istedi.

Polis, Gündüz Caddesi'nde barikat kurmaya çalışan gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan grup, çöp konteynerlerini yakarak barikat kurdu. Polis taş, sopa, molotofkokteyli ve havai fişek atan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Binaların çatılarından polise zaman zaman çeşitli maddeler atan grup, müdahaleden sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Bu arada, göstericiler tarafından yakılan ve polise doğru yuvarlanan araç lastiği, olayların yaşandığı yerde bulunan petrol istasyonuna ait pompanın yanından geçtikten sonra TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla söndürüldü.

İSTANBUL'DA GÖSTERİLER BU GECE DE DEVAM ETTİ

Hatay'da bir kişinin gösteri sırasında ölmesini protesto etmek isteyen 200 kişilik grup, Kadıköy Altıyol'da toplandı.

Burada uzun süre sloganlar atarak oturan grup daha sonra Söğütlüçeşme Caddesine doğru yürüyüşe geçti.

Barikatlar kurarak ateşe veren grup polis ekipleri tarafından uyarıldı. Polis gruba, "Güzel Kadıköy'ümüzü yakmayın. Kadıköy bu tarz olaylarla gündeme gelmesin. Lütfen dağılın" şeklinde uyarılarda bulundu.

Uzun süre yapılan anonslara rağmen dağılmayan gruba polis TOMA'larla tazyikli su sıkarak müdahale etti. Polisin sıktığı tazyikli su ve gazdan etkilenen bazı vatandaşların çevredeki binaların girişlerine sığındıkları görülürken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polisle grup arasındaki kovalamaca ara sokaklarda sürüyor.

GAZİ MAHALLESİ'NDE BARİKAT KURAN GRUP POLİSLE ÇATIŞTI

Gazi Mahallesinde barikat kurarak ateşe veren grup polisle çatıştı. Hatay'da yapılan gösteri sırasında bir apartmanın çatısından düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden bir grup Gazi Mahallesi'nde toplandı.

İsmet Paşa Caddesi'ni trafiğe kapatan grup burada barikatlar kurarak ateşe verdi. Caddeyi trafiğe kapatarak ateş yakan guruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Gruptakiler polisin müdahalesine havai fişek ve taşlarla karşılık verdi.

Grup ile polis arasında kovalamaca ara sokaklarda devam ediyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?